TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2014 03 03, 10:48
TVF palaiko Lietuvos siekį įsivesti eurą

Image
Sxc.hu nuotr.
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos atstovus ir jos vadovą Christophą Klingeną. Susitikime pateiktos TVF misijos išvados ir rekomendacijos, aptarta Lietuvos ekonominė padėtis ir užsibrėžti tikslai.

 

„Pernai Lietuvos ekonomika augo 3,4 proc. – tai buvo viena sparčiausiai augančių ekonomikų Europos Sąjungoje. Tikimasi, kad šiemet augimas išliks toks pat, o 2015-aisias prognozuojamas iki 4,3 proc. augimas.

reklama

 

Įvertinus planuojamą BVP augimą, ryžomės šiemet užtikrinti ne didesnį kaip 1,9 proc. biudžeto deficitą ir tuo demonstruojame siekį įsivesti eurą. Atitikimas Mastrichto kriterijams – viena esminių prielaidų tarptautinėms finansų rinkoms pasitikėti Lietuva. Einame ambicingu, gerai apgalvotu keliu. Euras leis užtikrinti tvarų ilgalaikį ūkio ir žmonių gerovės augimą“, – teigė premjeras A. Butkevičius.

 

TVF atstovai savo išvadose konstatavo, jog Lietuvos ekonomikos plėtra yra solidi ir subalansuota, tačiau siekiant Vakarų Europos pajamų lygio, būtina užbaigti prisijungimo prie euro zonos procesą ir užtikrinti ilgalaikę sėkmę joje, baigti stabilizuoti viešuosius finansus, įgyvendinti struktūrines reformas, kurios sudarytų sąlygas nuolatiniam aukštam investicijų lygiui.

 

„Džiaugiuosi, kad TVF nuomone, euro įvedimas Lietuvoje tikėtinas ir sveikintinas. Tai sudarytų sąlygas didesniam finansiniam stabilumui, dar intensyvesnei užsienio prekybai ir didesnėms investicijoms“, – po susitikimo sakė Lietuvos Vyriausybės  vadovas.

 

TVF rekomenduoja tęsti darbo santykių tobulinimą, baigti tvarkyti viešuosius finansus. Turint omenyje santykinai nedidelį viešųjų išlaidų lygį šalyje, tolesnis biudžeto deficito mažinimas turėtų būti vykdomas didinant stabilias turto ir kapitalo mokestines pajamas, įskaitant transporto ir turto mokesčius. Pensijų ir atlyginimų kompensavimas, kuris vykdomas atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo nutarimus, turėtų būti išdėstytas laike ir daromas atsižvelgiant į kitus biudžetinius įsipareigojimus, – teigiama TVF rekomendacijose.

 

Tolesniam pajamų augimui būtinos struktūrinės reformos ir nuolatinės investicijos. Infrastruktūriniai energetikos ir transporto projektai turėtų būti plėtojami regioninės strategijos kontekste ir jais turėtų būti siekiama mažinti išlaidas vartotojams bei didinti ekonomikos efektyvumą.

 

Valstybės įmonių pertvarką būtina vykdyti toliau, siekiant didesnės valdymo kokybės, kapitalo grąžos.


Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama