VersloSavaite.lt   
2019 06 10, 12:58
Susitikime su TVF vadovybe – dėmesys Lietuvos ekonomikai ir Fintech

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Finansų ministras Vilius Šapoka pirmadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vykdančiosios direktorės pavaduotoju Tao Zhang aptarti pasaulio ir Lietuvos ekonomikos iššūkius.

 

Susitikimo metu ministras aukšto lygio TVF pareigūnui pristatė mūsų šalies ekonomikos situaciją bei Lietuvos pasiekimus Fintech srityje.

reklama

 

Lietuvos ekonomika 2018 m. augo 3,5 proc. Finansų ministerijos ekspertai prognozuoja, kad 2019 m. šalies BVP turėtų didėti 2,6 proc. Pasak finansų ministro, būtina pasiruošti lėtesniam ekonomikos augimui ir besąlygiškai laikytis fiskalinės drausmės.

 

„Neseniai mūsų iniciatyva TVF ekspertų atliktas Lietuvos fiskalinio skaidrumo vertinimas parodė, kad esame viena iš pažangiausių pasaulinės praktikos pavyzdžių. Esame dėkingi fondui už glaudų bendradarbiavimą ir rekomendacijas bei tikimės ateityje jį dar labiau sustiprinti įvairiose srityse, įskaitant ir Fintech. Siekiant, kad mūsų šalis augtų, turime orientuotis į tas ekosistemas, kurios gali teikti prekes ir paslaugas globaliu mastu“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

 

Susitikimo metu ministras pristatė mūsų šalies pasiekimus Fintech srityje: palankią infrastruktūrą, programas, skirtas skatinti inovatyvią finansinių institucijų veiklą, efektyvų mokėjimo ir elektroninių pinigų licencijų išdavimo procesą. Pasak finansų ministro, Lietuva nuo pat pradžių skyrė daug dėmesio ne tik palankios verslui reguliacinės aplinkos kūrimui, bet ir su inovacijomis susijusių rizikų valdymui.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: