VersloSavaite.lt   
2018 06 06, 10:59
Startuoja socialinė akcija „Rytinis iššūkis“

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Sportas kas rytą – daugeliui tai vis dar yra ilgametė svajonė arba vis dar nerealizuotas naujametinis pažadas sau. Sveikatingumo srities tyrimai Lietuvoje rodo, kad dauguma žmonių sportuoja vakarais, nes ryte neranda laiko, motyvacijos, fizinių ir emocinių jėgų.

 

Birželio 11 d. Vilniuje startuoja socialinė akcija „Rytinis iššūkis“, kurios iniciatorės – sveikatingumo studijos „Mana mankšta“ įkūrėjos Viktorija Bessonova ir Venera Žilinskė. Moterys prie iniciatyvos vilniečius kviečia jungtis su šūkiu „Užteks snausti – laikas priimti rytinį iššūkį“.

 

Tris savaites sostinės gyventojai kviečiami sportuoti rytais – pakeisti savo įpročius ir suformuoti naują sveikatingumo „standartą“ sau. „Sakoma, kad tam, jog atsirastų naujas įprotis, reikia mažiausiai 21 dienos. Tikime, kad sąmoningas pasirinkimas rinktis aktyvią fizinę veiklą leis ne tik paįvairinti savo gyvenimą, bet ir bus puiki proga geriau rūpintis savo kūnu ir emocine savijauta. Juk žmogaus psichika ir kūnas yra glaudžiai susiję.

reklama

 

Fizinis akvytumas turi tapti priemone, padedančia geriau jaustis. Šia akcija norime paskatinti atkreipti dėmesį į sporto naudą ir patiriamą žalą dėl judėjimo trūkumo”, – iniciatyvą pristato viena iš akcijos sumanytojų – V. Bessonova.

 

Pasak specialistų, labai svarbus asmeninis nusiteikimas ir ryžtas pradėti dieną aktyviai. Keli patarimai, kurie palengvins šį apsisprendimą:

- Rytinės mankštos nesutrukdo netikėtai dienos eigoje atsiradę darbai, todėl galite turėti ramius vakarus su šeima ar draugais.

- Geras energijos užtaisas – visą dieną jausitės žvaliai ir darbingai.

- Dažniausiai rytais būname sočiai neprisivalgę, o sportuojant  reikia gauti pakankamai energijos, tad ši reikiama energija yra imama iš „rezervų“, t.y. iš susikapusių kūno riebalų. Tai gali būti ypač aktualu turintiems viršvorio.

- Sportas padeda sumažinti depresiją, gerėja kraujotaka, o tai teigiamai veikia smegenis. Organizme gaminasi daugiau laimės hormono seratonino.

- Sportuodami galite „atiduoti“ susikaupusias neigiamas emocijas ir įsileisti naujų pozityvių jausmų.

- Rytais sportuojantis žmogus išsiugdo didesnę savikontrolę, discipliną, valią.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: