2009 11 25, 22:53
„Žalgiris“ paskutinėmis minutėmis pralaimėjo „Fenerbahce Ulker“

Image
Žalgiris
Kauno „Žalgiriui“ namų sieno nepadėjo. Puikiai žaidę pirmąją rungtynių pusę, kauniečiai neišlaikė tempo ir nusileido sėkmingiau varžybų pabaigą sužaidusiai Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ekipai.

Rungtynes svečiai laimėjo 6 taškų skirtumu 78:84 (24:23, 19:14, 14:22, 21:25).

Rungtynes komandos pradėjo lėtu žaidimu, nei viena kitai neleisdama rengti greitų atakų. Per pirmas penkiasminutes į priekį ryškesne persvara nepavyko išsiveržti nė vienai komanda. Žalgiriečiams pavyko sėkmingiau sužaisti po krepšiu ir, po šešių iš eilės T. Watsono pelnytų taškų, kauniečiai išsiveržė į priekį 8 taškų skirtumu (22:14).

Tačiau varžovai nesnaudė ir atsakė spurtu 6:0. Vėliau turkų žaidėjas G. Giričekas pataikė tritaškį ir „Žalgirio“ persvara ištirpo iki minimumo 24:23.

Antrąjį kėlinį sėkmnigiau pradėjo žalgiriečiai. Po kėlių sėkmingų atakų Kauno krepšininkams pavyko išlaikyti nedidelę persvarą prieš varžovu (31:26). Du kartus aikštės viduryje suklydo M. Kalnietis, o varžovai perėmę kamuolį pelnė taškus. Taip „Fenerbahce Ulker“sumažino „Žalgirio“ pranašumą iki minumumo (36:35).

Tačiau kauniečiai susiėmė ir susigrąžino nedidelę 5 taškų persvarą 40:35.

Kelinys baigėsi 43:37 pirmaujant žalgiriečiams.

Trečiasis kėlinys „Žalgiriui“ buvo nesėkmingas. Sužaidus 5 minutes iš toli pataikė tik šiame kėlinyje savo sąskaitą atidaręs D. Mirsičius ir varžovai pirmą kartą antroje rungtynių pusėje išsiveržė į priekį 49:51. Vėliau šią persvarą jiem apvyko išalikyti ir padidinti iki 3 (52:55, 54:57). Kėlinį taikliu metimu nuo trijų taškų zonos pabaigė M. Pocius. Rezultatas 57:59.

Po 8 taškais pralaimėto trečiojo kėlinio žalgiriečiai į aikštę grįžo susigrąžinti anksčiau turėto pranašumo. Tačiau taip kaip pirmoje runtynių pusėe nedidelį panašumą pavyko išlaikyti „Žalgiriui“, taip tai padaryti pavyko ir varžovams (62:65, 63:67). Vilties įžiebė puiki kauniečių ataka puolime, pasibaigusi M. Begičiaus taškais iš po krepšio.

Kauno sporto halėje susirinkusių sirgalių palaikomi „Žalgirio“ krepšininkai stojo į paskutinį šturmą. Tačiau dar nepradėjus atakos kamuolį pametė D. Šalenga. Likus minutei svečiai buvo atitolę 7 taškų atstumu (69:76). Kitos atakos metu M. Brownas pataikė tritaškį (74:78), tačiau jau buvo per vėlu.

Likus 18 sekundžių žalgiriečiams prieš varžovus prasižengti nepavyko, o šie dar įmetė tritaškį.

Rungtynės baigėsi 78:84 svečių iš Turkijos pergale.

„Žalgiris“: M.Pocius 19 (7 atk. kam.), D.Šalenga 17, M.Brownas 16, T.Watsonas 12 (9 atk. kam.), M.Begičius 8 (6 atk. kam.), M.Kalnietis 4 (6 rez. perd.), T.Klimavičius 2.

„Fenerbahce Ulker“: D.Mrsičius 16 (4/6 tritaškiai), Omeras Onanas 13, Semihas Erdenas bei Gordonas Giričekas po 12, Omeras Asikas ir Emiras Preldzičius po 10.