2010 10 29, 10:56
„Maccabi“ nubaudė per vėlai prabudusį „Žalgirį“

Image
Žalgiris
„Žalgiris“ Tel Avive rezultatu 86:70 pralaimėjo antrąsias Eurolygos rungtynes vietos „Maccabi“ komandai. Žiūrovai neišvydo žadėtos „Žalgirio“ geležinės gynybos sienos, o jos likučius traiškė galingasis S. Schortsanitis.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tarsi apsnūdęs ir po pirmojo kėlinio atsiliko solidžiu keturiolikos taškų skirtumu – 25:14.

Antrojo kėlinio pradžioje Žalgiris buvo priartėjęs iki aštuonių taškų - 30:22. Tačiau Maccabi vidurio puolėjas Sofoklis Schortsanitis pelnė septynis taškus iš eilės ir skirtumas vėl buvo penkiolika taškų.

Netrukus jis išaugo iki aštuoniolikos, o likus žaisti dvi minutes iki kėlinio pabaigos - ir iki 20 (44:24). Žalgiris ir toliau nepatikė net iš po krepšio, o Maccabi puolime darė ką norėjo. Po dviejų kėlinių - 47:27 žydų klubo naudai.

Trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiams pavyko truputį apmažinti skirtumą - 47:31. Po Pauliaus Jankūno tritaškio Žalgiris dar labiau priartėjo - 49:36. Netrukus tarsi iš miego atsibudę žalgiriečiai sumžino šeimininkų persvarą iki šešių - 52:46.

Tačiau iki kėlinio pabaigos likus porai minučių, žydai vėl sugebėjo padidinti persvarą ir ją išlaikyti - likus keliolikai sekundžių - 62:51. Pati kėlinio pabaiga žalgiriečiams buvo labai nesėkminga - aidint sirenai Maccabi pataikė tritaškį. Po dviejų kėlinių - 65:51.

Ketvirtajame kėlinyje per pirmąsias keturias minutes Žalgiris daugiau sumažinti skirtumo nepajėgė - 71:55. Tačiau netrukus, po Tomo Delininkaičio tritaškio jis vėl apmažėjo - 73:60.

Paskutinėmis kėlinio minutėmis aikštėje vyko chaotiškas žaidimas, o S. Schortsanitis vis drebino Žalgirio krepšį galingais dėjimais. Vis tik žydai kurį laiką nesugebėjo labiau nutolti - lietuviai atsakydavo rezultatyviomis atakomis ir skirtumas laikėsi trylika taškų.

Tačiau likus pusantro minutės tas pats S. Schortsanitis pelnė du taškus su pražanga (82:66), o netrukus šeimininkų persvara išaugo iki aštuoniolikos taškų ir tapo aikšu, kad Žalgiris šį kartą pergalės jau nebeiškovos.