2010 03 03, 21:55
M. Brownas atvedė „Žalgirį“ į antrąją pergalę Eurolygos TOP 16

Image
D. Kanapecko nuotr.
Kauno „Žalgiris“ savo sirgaliams padovanojo antrąją pergalę Eurolygos TOP 16 etape. Žalgiriečiai vedami Marcuso Browno rezultatu 93:88 (22:18, 28:16, 23:29, 20:25), nors ir išbarstęs solidžią 19 taškų persvarą, įveikė Tomo Pačėso vadovaujamus „Asseco Prokom“ krepšininkus.

Pirmomis rungtynių minutėmis aktyvesni buvo svečiai. Tik įpusėjus kėliniui žalgiriečiams pavyko prisivyti varžovus ir persverti rezultatą (10:9), tiesa, neilgam. „Žalgiris“ eksperimentavo sudėtimi, antroje kėlinio pusėje nebeliko aikštelėje nei vieno starto penketo žaidėjo.

Aktyvesnis penketas perėmė iniciatyvą ir minimalų pranašumą išlaikė iki kėlinio pabaigos. Pirmosios 10 minučių baigėsi 22:18 pirmaujant Kauno ekipai.

Antrąjį ketvirtį lenkai susiėmė ir laimėjo atkarpą 2:8. Žaidimas sulėtėjo, komandos pradėjo žaisti taškas į tašką (24:24, 26:26, 29:29). „Žalgiryje“ iniciatyvos ėmėsi Marcusas Brownas. Po 7 iš eilės amerikiečio taškų, Kauno komanda atitolo 36:29. Tačiau komandos legionieriaus šou tęsėsi ir toliau.

Lenkai pradėjo klysti, prasiženginėti. „Žalgiris“ persvarą padidino iki 16, kėlinys baigėsi 50:34.

Antroje rungtynių pusėje „Žalgirio“ puolimas sustojo, lenkai pradėjo aktyviau gintis ir pulti. Kauniečiai išbarstė turėtą persvarą ir iš vienu metu turėtų 19 taškų pranašumo beliko 9 (58:49). Lenkams puikiai sekėsi stabdyti kauniečių atakų smaigalyje dažnai iki tol atsidurdavusį M. Browną, T. Watsonas dažnai dėl atsinaujinančio čiurnos traumos sėdosi ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Paskutiniajame ketvirtyje „Asseco Prokom“ krepšininkams pavyko visiškai ištirpdyti „Žalgirio“ pranašumą (73:73), o kauniečiai pirmuosius taškus pelnė tik ketvirtyje sužaidus 4 minutes. Vėl „prabilo“ M. Brownas. Amerikietis pataikė tritaškį, dviem taškai prisidėjo T. Klimavičius ir „Žalgiris“ nedidele persvara (82:76) atitolo.

Paskutinę atakos sekundę pataikė M. Kalnietis, kamuolį į krepšį įkrovė D. Šalenga – žalgiriečiai likus minutei iki kėlinio pabaigos turėjo 7 taškų pranašumą (86:79). Varžovai pataikė tritaškį, tačiau M. Brownas vėl pataisė Kauno ekipos situaciją: du taškai plius vienas taiklus baudų metimas.

„Žalgiris“ šventė pergalę 93:88.

„Žalgiris“: M.Brownas 23, D.Šalenga, M.Begičius (7 atk. kam.) ir M.Kalnietis po 11, T.Klimavičius bei M.Pocius po 10, T.Watonas (11 atk. kam.) 9, A.Čapinas ir A.Milaknis po 3, M.Delašas 2.

„Asseco Prokom“: D.Loganas 22, Q.Woodsas 17, R.Varda 13, D.Ewingas 11, R.Burrellas 10, J.Jagla 8, A.Hryčaniukas 7.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.