2009 09 14, 18:44
Viskas baigta: paskutinės vilties rungtynėse lietuvius parklupdė ir ispanai

Image
Krepšinis
Pačias svarbiausias Europos čempionato rungtynes su Ispanijos krepšininkais pirmadienį Lietuvos rinktinė  pralaimėjo rezultatu 84:70 ir po mačo su Serbija važiuos namo.

Puikiai rungtynes pradėję lietuviai antrajame kėlinyje „prisiminė“ ankstesnes tragiškas čempionato rungtynes ir daugiau kaip septynias minutes negalėjo pelnyti taškų.

Prie to ženkliai prisidėjo ir tai, kad puikiai rungtyniavęs Mantas Kalnietis gavo traumą, ir tai, kad Ramūnas Butautas vėl patikėjo įžaidėjo poziciją Artūrui Jomantui, kuris kelis kartus iš eilės nesugebėjo persivaryti kamuolio per vidurio liniją.

Nors ispanai rungtynes pradėjo Rudy Fernandezo ir Juano Carloso Navarro dvitaškiais, lietuviai atsakė septyniais taškai ir po Kšyštofo Lavrinovičiaus tritaškio išsiveržė į priekį – 7:6. Sužaidus tris minutes Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis dvitaškiais dar šiek tiek padidino lietuvių pranašumą – 12:9.

Į vieną Pau Gasolio metimą penkiais taškais atsakė M.Kalnietis, o lietuvių pranašumas pasiekė septynis taškus – 17:10. Negana to, dvitaškį netrukus pridėjo Artūras Jomantas, taip priversdamas ispanus prašyti minutės pertraukėlės, nes lietuvių persvara dar labiau išaugo – 19:10. Nors ketvirčio pabaigoje Marco Gasolio metimų dėka ispanams pavyko priartėti, Robertas Javtokas atsakė keturiais taškais ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuva priekyje – 24:15.

Antrąjį kėlinį jau ispanai pradėjo spurtu 9:0 ir po R.Fernandezo tritaškio bei keturių P.Gasolio taškų ir Felipės Reyeso metimo iš po krepšinio rezultatas tapo lygus – 24:24. Negana to, R.Fernandezas ir J.C.Navarro sužaidus tris minutes jau ispanams leido įgyti penkių taškų persvarą – 29:24. Lietuviams ir toliau besiblaškant aikštelėje, ispanai atkarpą padidino iki 21:0, o pranašumą iki dviženklio – 36:24.

Pirmuosius Lietuvos taškus tolimu metimu likus žaisti tris minutes pelnė Linas Kleiza, tačiau ispanai netrukus vėl susigrąžino trylikos taškų persvarą – 40:27. Paskutinėmis ketvirčio minutėmis lietuvių puolimas šiek tiek atsigavo, tačiau deficitą pavyko sumažinti tik iki aštuonių taškų – 32:40.

Net ir likę be puikiai rungtynes pradėjusio įžaidėjo, lietuviai trečiojo kėlinio pradžioje sugebėjo sumažinti deficitą iki penkių taškų – 37:42. Visgi ispanai netrukus vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (47:37), o Ramūnas Butautas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Nepaisant pasitarimo, praraja tarp komandų vis didėjo.

Po Jorge Garbajosos tolimo metimo ispanų persvara šoktelėjo iki penkiolikos taškų – 54:39.

Antroji R.Butauto minutės pertraukėlė taip pat nedavė jokios naudos. Puolime lietuviai ir toliau žaidė chaotiškai, o gynyboje nesusitvarkė nei su ispanų gynėjais, nei su priekinės linijos krepšininkais. Likus žaisti pusantros minutės lietuvių deficitas jau buvo triuškinantis (42:62), o ketvirčio pabaigoje dar labiau išaugo – 43:64.

Paskutinio ketvirčio pradžioje Ispanijos rinktinės persvara dar labiau padidėjo (69:45), tačiau tikslūs Tomo Delininkaičio, Darjušo Lavrinovičiaus ir Artūro Jomanto metimai leido lietuviams laimėti atkarpą 8:0 ir bent truputį priartėti – 53:69.

Tiesa, vos po minutės deficitas vėl tapo dvidešimt taškų – 53:73. Rungtynių pabaigoje ispanai atrėmė visus lietuvių bandymus atkurti intrigą ir palaidojo mūsiškių viltis patekti į čempionato ketvirtfinalį – 70:84.

Lietuva: M.Petravičius 13 (8 atk. kam.), A.Jomantas 11, R.Javtokas 10, T.Delininkaitis (5 rez. perd.), M.Kalnietis ir L.Kleiza po 8, K.Lavrinovičius 6, D.Lavrinovičius 4 (7 atk. kam.), J.Mačiulis 2.

Ispanija: P.Gasolis 19 (8 atk. kam.), J.Navarro 13, R.Fernandezas 11, J.Garbajosa 10, M.Gasolis 9 (6 atk. kam.).

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.