2009 09 03, 22:30
Lietuvos krepšininkai Vilniuje įspūdingai atsirevanšavo ispanams

Image
Pergalė
Lietuvos krepšinio rinktinė ketvirtadienį Vilniuje draugiškose rungtynėse, aistringai palaikoma 11 tūkst. sirgalių, rezultatu 94:72 atsirevanšavo Ispanijos nacionalinei komandai už pralaimėjimą Sevilijoje.

Tai buvo pirmoji Lietuvos komandos pergalė prieš Pasaulio čempionus ispanus nuo 2003 metų. Ispanai pralaimėjo pirmą kartą nuo praeitais metais Pekine vykusių Olimpinių žaidynių finalo.

Rungtynes keturiais M.Gasolio taškais iš eilės pradėjo ispanai, tačiau lietuviai į tai atsakė A.Jomanto dvitaškiu bei L.Kleizos tritaškiu – 5:4. Mūsiškiams buvo pavykę įgyti trijų taškų pranašumą (9:6), tačiau dvi iš eilės A.Jomanto klaidos neleido dar labiau atitrūkti.

Svečiai tuo kaip mat pasinaudojo ir vėl išsiveržė į priekį – 12:11. Iki pirmojo kėlinuko pabaigos likus žaisti vieną minutę po J.Mačiulio tritaškio lietuviai atitrūko – 22:17. Iki ketvirčio pabaigos aikštelės šeimininkų pranašumas nepakito - 23:18.

Antrąjį kėlinuką lietuviai pradėjo spurtu 9:2 ir pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 32:20. Po S.Scariolo paprašytos minutės pertraukėlės ispanai pelnė 6 taškus be atsako ir per pusę sumažino savo deficitą – 26:32.

Tuo svečių spurtas nesibaigė. M.Gasolis įdėjo kamuolį į krepšį, R,Rubio bei S.Llullas pataikė iš po krepšio ir iš lietuvių pranašumo beliko 2 taškai – 32:34. Iš kamuolį į kitą aikštelės pusę persivaryti bandančio A.Jomanto R.Rubio du kartus iš eilės pavogė kamuolį, pelnė 4 taškus iš eilės ir rezultatas tapo lygus – 36:36.

Po R.Butauto paprašytos minutės pertraukėlės lietuviai pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl išsiveržė į priekį – 41:36. Pirmąją rungtynių dalį užbaigė T.Delininkaičio tritaškis – 46:40.

Po didžiosios pertraukos L.Kleiza bei M.Lukauskis pataikė po tritaškį ir lietuvių persvara vėl tapo dviženklė – 54:43. Po kelių minučių nedidelis konfliktas kilo tarp J.Garbajosos ir L.Kleizos, tačiau rimtesnio incidento išvengta. L.Kleiza netrukus pataikė dar vieną tolimą metimą, S.Jasaitis pridėjo dvitaškį ir 2003 metų Europos čempionai dar labiau atitrūko – 61:45.

Drausmingai abejose aikštės pusėse rungtyniavę ispanai priartėjo iki – 57:67, tačiau T.Delininkaitis įmetė 5 taškus iš eilės ir sugrąžino savo ekipai 15 taškų pranašumą – 72:57. Ketvirtį dvitaškiu užbaigė S.Llullas – 59:72.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje A.Mumbru grubiai sustabdė M.Petravičių. Po šio epizodo tarp žaidėjų kilo nedidelis susistumdymas. Ispanas buvo nubaustas nesportine pražanga. Lietuviai šį epizodą išnaudojo maksimaliai ir padidino persvarą iki – 80:61. K.Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga ir lietuvių pranašumas pirmą kartą šiame susitikime perkopė 20 taškų atžymą – 83:62.

Įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui ir rezultatui esant 87:65 K.Lavrinovičius buvo nubaustas penktąja asmenine pražanga. Už įspūdingą palaikymą aukštaūgis žiūrovams atsidėkoji jiems pasiusdamas oro bučinį. Iki susitikimo pabaigos mūsiškiai išlaikė turėtą persvarą ir iškovojo įspūdingą pergalę rezultatu – 94:72.

Lietuva: Linas Kleiza ir Tomas Delininkaitis po 19, Marijonas Petravičius 14, Kšyštofas Lavrinovičius 10 taškų, Jonas Mačiulis 7, Darjušas Lavrinovičius 6, Mindaugas Lukauskis ir Simas Jasaitis po 5.

Ispanija: Marcas Gasolis 15, Jorge Garbajosa 13, Ricky Rubio 9 (7 rez. perd.).

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.