2010 08 28, 23:17
Lietuva įveikė Naująją Zelandiją
Image
Krepšinis
Pirmąsias Pasaulio krepšinio čempionato rungtynes su Naujosios Zelandijos ekipa Lietuva laimėjo rezultatu 92:79 (25:24, 25:10, 24:27, 18:18). Nelengvą, bet užtikrintą pergalę šiek tiek apkartino Roberto Javtoko trauma, tačiau už du atidirbo Linas Kleiza, surinkęs net 27 taškus.

Lietuviai aktyviai pradėjo rungtynes, tačiau zelandai gerai pataikė iš toli pirmosiomis minutėmis dažniau buvo priekyje.

Sužaidus tris su puse minutės, Lietuvos varžovai buvo priekyje 8:7. Tuo pat metu aikštę šlubčiodamas paliko Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas R. Javtokas.

Kėliniui įpusėjus nė viena komanda vis dar neįgijo apčiuopiamo pranašumo - rezultatas keisdavosi beveik po kiekvienos atakos.

Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos Lietuva įgijo keturių taškų persvarą - 19:15.

Likus dviem minutėm, po Martyno Gecevičiaus dvitaškio - 23:18. Tačiau Naujoji Zelandija tuoj pat laimėjo atkarpą 6:0 ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai. Vis tik Lietuvai pavyko pelnyti taškus ir laimėti kėlinį rezultatu 25:24.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo atkarpa 6:0 ir rezultatas tapo 31:24. Sužaidus tris su puse minutės, skirtumas pasiekė devynis taškus - 33:24. Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje zelandai pelnė beveik įpusėjus ketvirčiui. Tačiau Lietuva ir toliau didino persvarą - po Kleizos dvitaškio - jau 37:26. Nors ir didino persvarą, tačiau iš toli lietuviams patikyti niekaip nesisekė.

Po Lino Kleizos dėjimo - 41:26. Netrukus Lietuvos persvara pasiekė 17 taškų - 43:26. Pačioje kėlinio pabaigoje varžovams pavyko truputį sumažino skirtumą, tačiau Kleizos tritaškis paskutinę kėlinio sekundę beveik atstatė buvusią persvarą - 50:34.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo zelandai ir sumažino skirtumą iki 12 taškų - 53:41 ir privertė Lietuvos rinktinės trenerį Kęstutį Kemzūrą prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau ir po jos skirtumas mažėjo - 55:44.

Naujoji Zelandija ir toliau nepaleido mūsiškių - Kirkas Penney sugebėjo blokuoti Pauliaus Jankūno metimą, po to sekė taiklūs baudos metimai ir skirtumas sumažėjo iki aštuonių taškų - 59:51.

Po Lino Kleizos tritaškio lietuviai šiek tiek truktelėjo į priekį ir kuriam laikui atstatė 11 taškų persvarą. Netrukus lietuvių varžovai vėl apmažino skirtumą ir beveik iki pat kėlinio pabaigos jis svyravo tarp 8-10 taškų. Vis tik pačioje pabaigoje Lietuvos rinktinė sužaidė geriau ir po trijų kėlinių buvo priekyje rezultatu 74:61.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus keturias minutes zelandams ir vėl pavyko sumažinti skirtumą iki devynių - 76:67. Netrukus Lietuvai pavyko surengti nedidelį spurtą ir vėl padidinti skirtumą iki 13 taškų - 80:67. Tačiau varžovai nė nesiruošė sudėti ginklų ir sumažino skirtumą jau tik iki septynių taškų - 82:75.

Tačiau lietuviams pavyko susigrąžinti dešimties taškų persvarą. Paskutinėmis minutėmis zelandai bandė griebtis šiaudo bauduodami mūsiškius, tačiau Lietuvos komanda sužaidė užtikrintai ir laimėjo rezultatu 92:79.

Lietuva: Linas Kleiza 27 (8/10 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Paulius Jankūnas 15, Jonas Mačiulis 14, Martynas Gecevičius ir Tomas Delininkaitis po 8, Tadas Klimavičius bei Mantas Kalnietis po 6, Simas Jasaitis 4, Martynas Pocius bei Robertas Javtokas po 2, Renaldas Seibutis taškų nepelnė, o Martynas Andriuškevičius nerungtyniavo.

Naujoji Zelandija: Kirkas Penney 37 (9/11 dvitaškiai, 1/9 tritaškiai), Mika Vukonas 19 (9 atk. kam.), Thomasas Abercrombie 7 (11 atk. kam.).

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.