2010 09 01, 01:40
Po dramatiškos kovos Lietuva parklupdė Ispaniją!
Image
Kęstutis Kemzūra, litnews.lt nuotr.
Lietuvos krepšinio rinktinė po permainingos ir dramatiškos kovos rezultatu 76:73 (11:22, 24:21, 18:21, 23:9 ) palaužė Pasaulio ir Europos čempionus, Ispanijos krepšininkus ir iškovojo trečiąją pergalę Pasaulio čempionate.

Pirmajame kėlinyje paleidę ispanus gana toli į priekį, antrajame lietuviai demonstravo geresnį žaidimą ir apmažino varžovų persvarą. Trečiajame kėlinyje ispanai vėl pabėgo ir igijo didžiausią - net 18 taškų persvarą.

Nepaisant to, lietuviai demonstravo charakterį ir ėmė mažinti skirtumą, o ketvirtajame kėlinyje ispanams užkūrė tikrą pirtį: laimėję atkarpą 13:2 netrukus persvėrė rezultatą, užtikrintai sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo išties įsimintiną pergalę.

Tai buvo pirmoji lietuvių pergalė oficialiose varžybose prieš Ispaniją nuo 2003 metų.

***

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai - abi komandos didelį dėmesį skyrė gynybai. Vis tik ispanai dažniau buvo priekyje, nors skirtumas buvo nedidelis -1-2 taškai. Sužaidus septynias minutes ispanai pirmavo 12:9 po Jorge Garbajosos tritaškio metimo.

Netrukus ispanai dar labiau atitolo - 17:11, 19:11 bei privertė Lietuvos komandos vyr. trenerį Kęstutį Kemzūrą prašyti minutės pertraulėlės.

Tačiau ir tai negelbėjo - po dar vieno ispanų tritaškio - 22:11.Tokiu rezultatu ir baigėsi pirmasis kėlinys.

Antrąjį kėlinį taikliu dvitaškiu vėl pradėjo ispanai - 24:11. Pagaliau, po ilgos pertraukos taškus Lietuvai pelnė Tomas Delininkaitis ir Simas Jasaitis - 26:16. Netrukus dar vieną tritaškį pridėjo Martynas Pocius - 26:19.

Dar labiau priartėti lietuviams nepavyko, nes mūsiškiai niekaip negalėjo pataikyti net iš po krepšio, nors vienos atakos metu net kelis kartus atkovojo kamuolį.

Po kurio laiko Linas Kleiza tritaškiu buvo sumažinęs skirtumą iki šešių taškų, tačiau ispanai tuojau atsakė tuo pačiu.

Iki kėlinio pabaigos likus trim minutėm Paulius Jankūnas tritaškiu dar kartą sumažino skirtumą iki šešių taškų - 33:27. Po to komandos ėmė keistis rezultatyviomis atakomis ir skirtumas nuolat svyravo tarp šešių ir aštuonių taškų.

Iki kėlinio pabaigos likus keliolikai sekundžių Martynas Andriuškevičius skirtumą sumažino iki penkių taškų - 40:35. Tačiau paskutinės ispanų atakos metu lietuviai nesustabdė Ricky Rubio ir šis pelnė du taškus su pražanga - 43:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis - sužaidus tris minutes ispanai buvo priekyje 47:40.

Sužaidus keturias minutes ispanų pranašumas šoktelėjo iki 12 - 52:40. Lietuviai vėl užstrigo ir sužaidus dar dvi minutes, ispanai priekyje buvo jau 18 taškų persvara - 61:43.

Likus žaisti tris minutes lietuviams pavyko sumažinti skirtumą iki trylikos taškų - 61:48. Panašus skirtumas išsilaikė iki pat kėlinio pabaigos, o paskutinę jo sekundę M. Pocius taikliu dvitaškiu sumažino varžovų persvarą - 64:53.

Ketvirtąjį kėlinį dviem taškais pradėjo L. Kleiza ir Jonas Mačiulis - 64:57. Pastarasis netrukus perėmė kamuolį ir galingu dėjimu iš viršaus sumažino skirtumą iki penkių, o tuoj pat - dar vienu dėjimu - ir iki trijų taškų - 64:61.

Lietuviai dar kartą perėmė kamuolį ir iš ispanų pranašumo beliko 1 taškas - 64:63! O netrukus Martynas Pocius tritaškiu rezultatą išlygino - 66:66.

Likus žaisti keturias minutes ispanai šiek tiek atsiplėšė - 69:66. Likus 1,45 min iki rungtynių pabaigos Mantas Kalnietis tritaškiu dar kartą išlygino rezultatą - 71:71. Likus 35 s L.Kleiza prasiveržė po ispanų krepšiu ir persvėrė rezultatą Lietuvos naudai - 73:71.

Marcas Gasolis nepataikė dviejų baudos metimų ir likus 19 s ispanai buvo priversti bauduoti lietuvius. Martynas Pocius pataikė vieną baudos metimą - 74:71. Mūsiškiai bauduoja Juaną Carlosą Navarro ir šis pataiko abu baudos metimus - 74:73. Lietuvių atakai lieka 12 s. Likus 6 s ispanai bauduoja L. Kleizą. Šis pataiko abu baudos metimus - 76:73. Ispanai paskutinėje atakoje praranda kamuolį ir lietuviai švenčia trečiąją pergalę čempionate!

Lietuva: Linas Kleiza 17 (8 atk. kam.), Martynas Pocius ir Jonas Mačiulis po 13, Mantas Kalnietis 12, Simas Jasaitis 5, Tomas Delininkaitis bei Robertas Javtokas (8 atk. kam.) po 4, Martynas Andriuškevičius ir Paulius Jankūnas po 3, Martynas Gecevičius 2.

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro bei Marcas Gasolis (8 atk. kam.) po 18, Rudy Fernandezas 13 (9 atk. kam.), Jorge Garbajosa 11.