2010 09 07, 22:39
Pagąsdinę savo fanus lietuviai įveikė kinus ir peržengė aštuntfinalį
Image
Lietuva įveikė Kiniją, litnews.lt nuotr.
Pasaulio krepšinio čempionato aštuntfinalio rungtynėse Lietuvos rinktinė po banguotų rungtynių 78:67 (17:22, 26:18, 21:11, 14:16) įveikė Kinijos nacionalinę komandą.

Trumpai apie rungtynes. Pirmajame kėlinyje lietuviai patyrė tikrą šaltą dušą, kuriame kinai lietuvius maudė ir visą antrąjį kėlinį. Trečiajame dušas baigėsi - galutinai atsitokėję lietuviai perėmė varžybų vadžias į savo rankas.

Vis tik ketvirtajame kėlinyje mūsiškiams ir vėl prireikė dušo, o kinai neatsisakė jo suteikti ir vėl ėmė kvėpuoti lietuviams į nugarą. Tačiau Lietuvos rinktinė laiku susizgribo ir nebeišleido pergalės iš savo rankų.

***

Pirmajame kėlinyje kinai lietuviams užkūrė tikrą pirtį ir atitrūkę nuo pat pradžių įgijo dviženklę persvarą. Lietuviai klydo, nepataikė iš patogių padėčių ir blaškėsi Kinijos rinktinės gniaužtuose.

Kėlinio pabaigoje mūsų krepšininkams pavyko skirtumą ištirpdyti iki kelių taškų, o pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 22:17.

Antrajame kėlinyje lietuviai didelėmis pastangomis sugebėjo persverti rezultatą ir kėlinį baigė turėdami trijų taškų persvara – 43:40.

Trečiojo kėlinio pradžioje kinai ir toliau neketino pasiduoti: sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus - 48:48, nepaisant taiklių Martyno Gecevičiaus tritaškių.

Įpusėjus kėliniui lietuviai kiek atitrūko - 55:48. Lietuviai vis užtikrinčiau jautėsi aikštelėje, tuo tarpu kinų atakos ėmė strigti, gynyba taip pat nebeveikė taip gerai, kaip rungtynių pradžioje ir po Pauliaus Jankūno ir Martyno Pociaus dvitaškių lietuviai įgijo jau 11 taškų persvarą - 59:48.

Po Pauliaus Jankūno dviejų taškų su pražanga - 62:49. Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 64:51.

Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo kiek atsipalaidavę ir kinai tuo pasinaudojo - sužaidus keturias minutes skirtumas sumažėjo iki devynių - 66:57. Po kinų tritaškio komandas skiria jau tik šeši taškai - 66:60, o netrukus ir iki penkių - 67:62. Kinai atsigauna psichologiškai ir bando "perlaužti" rungtynes savo naudai.

Tačiau čia savo žodį tarė Linas Kleiza - po jo keturių taškų skirtumas buvo padidėjęs iki devynių. Tačiau kinai tuoj pat jį vėl sumažino iki 7.

Vis tik Lietuvos komanda nebejuokavo ir  varžovams "užsikabinti" nepavyko. Likus minutei iki pabaigos Lietuva vėl turėjo 13 taškų persvarą. Rungtynės baigėsi rezultatu 78:67.

Lietuva: Linas Kleiza 30 (14/20 dvitaškiai, 9 atk. kam.), Martynas Gecevičius 14 (3/3 tritaškiai), Mantas Kalnietis 11 (5 rez. perd.), Martynas Pocius 7, Paulius Jankūnas 5 (7 atk. kam.), Simas Jasaitis (8 atk. kam.) bei Robertas Javtokas (7 atk. kam.) po 4, Tomas Delininkaitis 3.

Kinija: Liu Wei 21, Zhizhi Wangas (7 atk. kam.) ir Yi Jianlianis (12 atk. kam,) po 11, Wangas Shipengas 10.

Lietuva D grupėje su penkiomis pergalėmis buvo pirmi, kinai C grupėje tik paskutinę akimirką pateko į nuvažiuojantį atkrintmųjų varžybų traukinį su viena pergale užimdami ketvirtąją vietą.

Ketvirtfinalio mačą lietuviai žais ketvirtadienį su Argentinos - Brazilijos mačo nugalėtojais.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.