2009 09 10, 00:09
Lietuva išspaudė pergalę prieš Bulgariją ir pateko į kitą etapą

Image
Krepšinis
Lemiamose Europos krepšinio čempionato D grupės rungtynėse Lietuva palaužė Bulgarijos nacionalinės rinktinės pasipriešinimą rezultatu 84:69 ir pateko į kitą varžybų etapą.

Kaip ir pirmąsias dvejas rungtynes šiame čempionate, mačą su bulgarais lietuviai pradėjo tarsi sustingę. Mūsiškiai vėl tragiškai nepataikė, klimpo varžovų gynyboje, neatkovojo kamuolių, nespėjo apsiginti nuo greitų jų atakų.

Tik trečiojo kėlinio viduryje (!) aikštėje pasirodžius Tomui Delininkaičiui lietuviai tarsi prabudo ir perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo bulgarai, tačiau lietuviai atsakė keturiais Lino Kleizos taškais bei M.Lukauskio tolimu metimu ir sužaidus dvi minutes jau turėjo penkių taškų persvarą – 7:2. Į Dejano Ivanovo tritaškį netrukus tuo pačiu atsakė Kšyštofas Lavrinovičius – 10:5. Pirmosiomis minutėmis nesulaikomai rungtyniavęs D.Ivanovas po kelių akimirkų vėl sumažino bulgarų deficitą iki minimumo (9:10), o Filipas Videnovas tolimu metimu išlygino rezultatą – 12:12.

K.Lavrinovičiaus dvitaškis su bauda bei M.Lukauskio ir A.Mažučio tolimi metimai likus žaisti tris minutes leido lietuviams vėl atitrūkti - 21:14. Ketvirčio pabaigoje baudų metimus tiksliai realizavo A.Mažutis ir A.Jomantas, tačiau Bulgarijos krepšininkai neleido lietuviams atitrūkti. Po pirmųjų dešimties minučių Lietuva priekyje – 25:22.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos pasikeitė tiksliomis atakomis, todėl sužaidus tris minutes lietuvių pranašumas ir toliau siekė tris taškus – 29:26. Negana to, sužaidus keturias minutes Todoras Stoykovas pataikė iš toli, Earlas Rowlandas dėjimu baigė greitą bulgarų ataką ir Ramūnas Butautas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes rezultatas tapo lygus – 33:33. Likus žaisti keturias minutes D.Ivanovas metimu iš po krepšio po labai ilgos pertraukos išvedė į priekį Bulgarijos ekipą – 37:36. Lietuvos problemos tęsėsi ir toliau.

Kamuolį aikštės viduryje praradęs A.Mažutis buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję bulgarai dar labiau atitrūko – 41:38. M.Lukauskio dar vienas tolimas metimas atstatė pusiausvyrą (41:41), o per likusį laiką komandos taškų nepelnė.

Trečiąjį kėlinį dviem tolimais metimais pradėjo T.Stoykovas, o bulgarai įgijo rekordinę persvarą - 47:41. Lietuvių atakose taškus rinko vienintelis Marijonas Petravičius, tačiau įsibėgėję Bulgarijos rinktinės žaidėjai taip pat atsakė tiksliomis atakomis ir įpusėjus ketvirčiui išlaikė persvarą – 51:48. Lietuvių puolimo schemos ir toliau klimpo bulgarų gynyboje ir nors bulgarų puolimas taip pat nežibėjo, likus žaisti tris minutes Bulgarijos komanda toliau pirmavo – 52:50.

Tomas Delininkaitis desperatišku tritaškiu paskutinę atakos sekundę buvo išvedė lietuvius į priekį (56:55) ir per likusį laiką komandoms pasikeitus tiksliomis atakomis po trijų kėlinių Lietuva turėjo minimalią persvarą – 57:56.

Ketvirtąjį kėlinį metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo Simas Jasaitis, tačiau Filipas Videnovas tritaškiu rezultatą išlygino – 59:59. T.Delininkaičio ir Roberto Javtoko metimų dėka lietuviai buvo nutolę (64:59), tačiau Earlo Rowlando dvitaškis su pražanga vėl leido bulgarams priartėti – 66:64.

Linas Kleiza pelnė du taškus, Kšyštofas Lavrinovičius pridėjo dar šešis, ir mūsiškiai įgijo dviženklį pranašumą - 74:64. Bulgarijos krepšininkai bandė priartėti (74:67), tačiau lietuviai vėl nutolo - 78:67. Atkurti intrigos Pini Gershono auklėtiniams nebepavyko ir Lietuvos krepšininkai po dramatiškos kovos atsiėmė kelialapį į kitą Senojo žemyno pirmenybių etapą.

Lietuva: K.Lavrinovičius 16 (6 atk. kam.), M.Petravičius 13 (8 atk. kam.), S.Jasaitis 11, L.Kleiza 10 (7 atk. kam.), M.Lukauskis ir T.Delininkaitis po 9, A.Mažutis 5, A.Jomantas (5 kl.) ir D.Lavrinovičius po 4, R.Javtokas 3.

Bulgarija: E.Rowlandas 18, T.Stoykovas 16, D.Ivanovas 11, K.Ivanovas 10 (7 atk. kam.).

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.