2009 08 14, 22:09
Lietuva – Latvija: Rygoje stipresni buvo latviai
Image
Krepšinis
Draugiškų (?) rungtynių cikle su Latvijos rinktine Lietuvos krepšininkai penktadienį Rygoje patyrė pralaimėjimą. Kietose, incidentų kupinose ir itin atkakliose varžybose latviai 81:79 atsirevanšavo mūsiškiams už pralaimėjimą Kaune trečiadienį.

Pirmas kėlinys

Lietuviai sėkmingiau pradeda rungynes, po M.Lukauskio tritaškio jie priekyje 5:1, tačiau aikštės šeimininkai netrukus lygina rezultatą – 7:7. Abi komandos daugiau dėmesio puolimui nei gynybai. Sužaidus penkias minutes lietuviai priekyje 13:9.

Net ir kontrolinėse rungtynėse netrūksta aistrų - po krepšiu susistumdo U.Hellmanis ir L.Kleiza. Skiriama abipusė pražanga. Latviai po K.Janičenoko tritaškio persveria rezultatą savo naudai 15:16. Paskutinę pirmo kėlinio sekundę fantastišką tritaškį nuo lentos beveik nežiūrėdamas pataiko J.Mačiulis. Lietuviai priekyje 25:23.

Antras kėlinys

Antrame kėlinyje latviai pelno penkis taškus be atsako ir išsiveržia į priekį 25:28, tačiau R.Butauto auklėtiniai netrukus susigrąžina pranašumą – 31:29. Įpusėjus kėliniui po J.Mačiulio tritaškio svečiai pirmauja 34:29.

Po keturių iš eilės L.Kleizos taškų Lietuvos rinktinė pirmauja 38:33. Aikštės šeimininkai net negalvoja atiduoti iniciatyvos varžovams, tačiau po L.Kleizos tritaškio – 41:37. Įpusėjus rungtynėms Lietuvos rinktinė turi 5 taškų pranašumą - 45:40.

Trečias kėlinys

Po pertraukos komandos žaidžia truputį padrikai, po M.Lukauskio tritaškio ir M.Kalniečio dvitaškio - 52:44. R.Javtokas imasi lyderio vaidmens - netgi pataiko tritaškį, o lietuviai toliau rodo savo pranašumą ir šauna į priekį 59:48.

Pora minučių R.Butauto auklėtiniai neranda būdų pelnyti taškus, laimei ne itin taiklūs ir aikštės šeimininkai. Lietuvos rinktinė priekyje 62:51. Latviai desperatiškai meta nuo trijų taškų linijos,  po trijų kėlinių lietuviai pirmauja 64:57.

Ketvirtas kėlinys

Komandos apsikeičia taikliais tritaškiais, skirtumas nesikeičia – 37:60. K.Kambala atkovojęs kamuolį alkūne užtvoja A.Jomantui. Bokso ringo patirties turintis sunkiasvoris latvis juokiasi iš pražangos, o tai supykdo lietuvius. Aikštėje vos nekyla masinės muštynės. Aistros nurimsta, skelbiama minutės pertraukėlė.

Likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes po K.Valterio baudos metimų latviai atsilieka 70:64. Dar vienas incidentas vos nekyla, kai K.Kambala mėgina išplėšti kamuolį iš pargriuvusio R.Javtoko. Laiku žaidėjus išskiria teisėjai. Po K.Valterio tritaškio ir K.Kambalos dvitaškio kabliu lietuviai pirmauja tik 2 taškais 73:71.

K.Kasparas įsisiautėja - po jo šou latviai išsiveržia į priekį 75:76, o po dar vieno taiklaus K.Valterio dvitaškio pirmauja 75:78. L.Kleiza prameta tritaškį. Latviai praranda kamuolį. M.Lukauskis įmeta tritaškį, tačiau pražangą metimo metu užsidirba R.Javtokas, statydamas užtvarą. Teisėjai metimo neįskaito.

L.Kleiza prasižengia, latviai po dviejų taiklių baudos metimų pirmauja jau 75:80. Likus žaisti 10 sek. L.Kleiza pelno tritaškį – 78:80. Latviai pataiko vieną baudos metimą iš dviejų(78:81). L.Kleiza pataikė pirmą baudos metimą, antrą specialiai prametė (79:81). Atškokusį kamuolį atkovojęs A.Jomantas sustabdytas pražanga, tačiau jam išplėšti pratęsimo nepavyko - abu metimai skriejo pro šalį. Latviai triumfuoja.

Lietuva: L.Kleiza 20, R.Javtokas 12, M.Lukauskis 11, M.Kalnietis ir J.Mačiulis – po 8, A.Jomantas ir M.Petravičius - po 5, T.Delininkaitis ir S.Jasaitis - po 4, D.Lavrinovičius 2.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.