VersloSavaite.lt   
2015 07 13, 11:36
Smarkus lietus neišvaikė festivalio „Akacijų alėja“ entuziastų

Image
Akacijų alėja
Kulautuvos pušyne nuskambėjo penkioliktą gimtadienį šventusio bardų festivalio „Akacijų alėja“ akordai. Nepaisant nedžiuginančio oro, čia susirinko apie 10 000 dainuojamosios poezijos gerbėjų.

 

„Taip lyjant dar neteko dainuoti. Buvo momentų, kai pats negirdėjau, ką groju ir ką dainuoju. Ir toks juokas suėmė – vos jį sutramdžiau!“ – atviravo į „Akacijų“ sceną grįžęs Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos ir Rusijos teatro ir kino žmogus bei skaitovas, dainininkas, solistas Vladas Bagdonas. Tačiau vėliau retoriškai paklausė: „O gal taip dar smagiau?“

reklama

 

Po lietaus žmones išjudino, linksmino ir nostalgiškai nuteikė debiutuojantis „Dainos teatras pagal Vidą Bareikį“. Pirmą kartą po 30 metų scenoje vėl matėme ir girdėjome garsųjį „Dainos teatrą“. Tiesa, šįkart dainuojantys aktoriai žiūrovui prabilo ne pagal maestro Vytautą Kernagį, o pagal Vidą Bareikį – buvo gera girdėti išsiilgtas dainas, įdomu klausytis, kaip groja po Vido Bareikio kaklu parištas metalinis grojantis kaklaraištis.

 

„Labai sveikintina, kad į festivalį kviečiami ne tik tikrieji bardai, o ir gretimų žanrų atstovai. Yra to skeptikų, tačiau aš manau atvirkščiai – labai gerai, kad jie čia visi kartu. Gerai ir atlikėjams, ir žiūrovui“, – po pasirodymo sakė teatro ir kino aktorė, atlikėja Ilona Balsytė.

 

 

Publiką juokino iki ašarų

 

Šiemet festivalio scenoje netrūko teatrališkumo ir improvizacijų. Atsižvelgiant į oro sąlygas ir publikos pageidavimus, atlikėjai keitė savo numatytas programas. Bene vieninteliai be programos atvykę naujosios kartos improvizuojantys poetai apdainavo scenos dekoracijas ir susirinkusius žiūrovus. Anot jų, lipdami į sceną nežinojo, ką dainuos: viskas gimsta čia ir dabar.

 

Saulei nusileidus, scenoje vyko monospektaklis – tarp šmaikščių JAMOS ir V. apdainuotų dekoracijų dainavo ir savo gyvenimiškais pastebėjimais žavėjo Juozas Erlickas. Pušynas aidėjo nuo juoko iki ašarų.

 

Į sceną žengusi Laura R. su CHAMELEONU taip pat prikaustė dėmesį. Kintantys sceniniai drabužiai, dekoracijos žiūrovą įtraukė į jautriai pasakojamas istorijas. Šių atlikėjų ir festivalio organizatorių jungtinio choro, giedančio naująją „Akacijų alėjos“ himno versiją, publika nepaleido. Jį teko sugiedoti net tris kartus.

 

 

Ragino didinti gimstamumą

 

„Akacijų alėjos“ publika šiltai priėmė žmogų-orkestrą, kurio vienintelis instrumentas – balsas, Veroniką Povilionienę. Susirinkusieji įsitraukė į bendrą dainą, kartu bandė užkalbėti lietų. Tarp dainų V. Povilionienė juokaudama ragino didinti gimstamumą. „Grįžę iš festivalio išmeskite lauk televizorių ir užsiimkite tais reikalais, kuriais turite užsiimti“, – su publika bendravo atlikėja.

 

Lyriškai nuteikė pušyne širdį atvėrusi kuklioji ir nuoširdžioji Alina Orlova. Iki atvykimo į Kulautuvą apie „Akacijų alėjos“ festivalį atlikėja žinojo tik iš pasakojimų. „Man sakė, kad čia labai gražu, labai gera atmosfera, šilta publika. Ir viskas, ką man pasakojo, yra tiesa“, – sakė A. Orlova.  

 

 

Scenoje keitė vaidmenis

 

Scenoje debiutavo ir Edgaras Lubys, Vaidas Baumila. Šie atlikėjai savo programas sudarė taip, kad žiūrovui būtų atskleisti kiti vaidmenys, pamatytas kitas amplua. Specialiai „Akacijų alėjos“ publikai Vaidas Baumila traukė kartu su savo mama sukurtą akustinę baladę „Mano vienatvė“. Publika negailėjo ovacijų.

 

„Neslėpsiu. Labai jaudinausi. Esu labiau popscenos atstovas. Nežinojau, kaip mane priims publika. Tačiau viskas buvo labai miela. Manau, kad spendimas priimti į savo ratą žmones iš kitos muzikinės kultūros – labai geras. Tai paįvairina renginio programą“, – po pasirodymo išdalinęs autografus ir nusifotografavęs su gausybe gerbėjų sakė Vaidas Baumila.

 

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: