TOP promo
 

reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2009 03 14, 14:38
Psichologo konsultacija. Žmona nori skirtis

Image
Edita Dijokaitė
„Žmona nusprendė, kad nori su manimi skirtis po 10 santuokos metų. Galbūt aš jai suteikdavau per mažai laisvės, tačiau stengiausi padėtį ištaisyti, bet žmona nesileidžia į kompromisus. Ar įmanoma išsaugoti santuoką?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Edita Dijokaitė.

 

Klausimas. Turiu rimtą nemalonumą savo gyvenime. Mes su žmona santuokoje pragyvenom daugiau kaip 10 metų ir dabar ji vieną gražią dieną tiesiog yra 100 proc. apsisprendusi, kad nori skirtis.

reklama

 

 

Anksčiau pora tokių atvejų jau buvo. Bet įtikinėdavau, kad viskas pasikeis ir t.t. Pagrindinę tokio sprendimo priežastį ji nurodo tai, kad daugiau manęs nebemyli. Iš dalies ja suprantu, nes as nemokejau rodyti jausmu ir per daug ja rūpinausi visą tą laiką, nedaviau vietos privatumui, nes visą gyvenimą kartu dirbom ir keliavom.

 

Atskirai nebūdavom beveik niekada. Be to, aš padariau dar viena klaidą: kai ji norėjo vaiko aš ją įtikinau, kad dar palauktų, nes buvo sunkus finansinis metas šeimoje. Man labai sunku būdavo padaryti ją laiminga.

 

Ji pati nesistengdavo padėti sau ir man, kad meilė vėl įsižiebtų. Grįždavom namo ir ji visą laiką praleisdavo prie kompiuterio. Su manim nebendraudavo ir vengdavo sekso.

 

Aš visą gyvenimą ją saugojau, būdavau sunkią minutę visada šalia, užstodavau, padėdavau, visus pinigus jai duodavau, negerdavau ir tikrai pas kitas neidavau.

 

Jai siūliau pagyventi atskirai kurį laiką, bet ji nesutinka. Siūliau eiti į pasimatymus kaip pirmą kartą, bet ji vis tiek sako „ne“.

 

Aš manau, kad kas įmanoma iš mano pusės buvo padaryti, aš padariau, tik dėl nesuprantamų priežasčių ji to nedaro

 

Kito vyro ji neturi, nes visada visur būdavom kartu. Dabar ji nori griežtai skyrybų, turto dalybų ir nenori manęs matyti.

 

Patarkit man kaip perlaužti šį kietą riešutėlį, kokiais veiksmais, nes ji yra visas mano pasaulis ir tikslas gyventi. Blogiausiai, tai kad ji nieko prie savęs neprisileidžia, nekalba ir gyvena apsėsta mintim dėl skyrybų.

 

Atsakymas. Santuoką išgelbėti galite tik jūs kartu su savo žmona. Bet apskritai kyla klausimas, ar tikrai reikia ją gelbėti.

 

Minėjote, kad anksčiau porą kartų žmona jau norėjo skirtis, bet dėl jūsų įtikinėjimų taip neįvyko. Įtikinėjote, kad viskas pasikeis.

 

Įdomu, kas iš tiesų turėjo pasikeisti ir už ką jūs vis atsiprašinėdavote. Bet kuriuo atveju, jeigu laikui bėgant žmona vis tiek nori skirtis, tai arba niekas nepasikeitė jūsų santykiuose arba įvykę pasikeitimai vis vien jūsų žmonos dėl kažkokių priežasčių netenkina.

 

Galbūt iš tiesų jos meilė jums išblėso, galbūt rutina pasidarė monotoniška ir ji nori radikalių pokyčių, gal pastovus buvimas kartu pradėjo ją varginti, o galbūt žinodama, kad jūs niekur nuo jos nebėgsit, nejaučia prasmės ir vidinės paskatos ką nors daryti, kad jus išlaikytų prie savęs, arba gal ji nebegali ilgiau pakęsti kažkokio jūsų elgesio.

 

Kita vertus, minėjote, kad žmona pastoviai sėdėdavo prie kompiuterio ir vengdavo bendrauti su jumis, tad galbūt internetinėse pažintyse ji susipažino su kitu žmogumi, kuris ją sužavėjo. Gali būti, kad jūsų žmonos norą skirtis paskatino ir visai kiti dalykai, kurių aš nepaminėjau ir nežinau.

 

Jūsų manymu, ką galėjote padaryti dėl santykių išlaikymo, tą jau padarėte ir tai iš jūsų pareikalavo daug pastangų. Dabar tegalite atvirai su ja pasikalbėti, atvirai pasakyti ką jai jaučiate, ką galvojate apie ją ir apie jūsų santuoką.

 

Vis tik jei manote, kad nieko nebegalite padaryti, tai gal tiesiog duokite žmonai laiko viską apmąstyti vienai. Pabūkite ir pats vienas, ramiai apmąstykite esamą situaciją ir visas galimas išeitis iš šios situacijos, kad ir kokios skaudžios jos gali būti.

 

Gerai pamąstykite, jei niekas nepasikeistų, ar tikrai likusį gyvenimą norėtumėte gyventi besistengdamas įtikti žmonai, nesulaukdamas iš jos tokio pat atsako. Galiausiai gal net pats nuo tokio gyvenimo pavargtumėte.

 

Bet kuriuo atveju, manau, turėtumėte gerbti savo žmonos sprendimą, kad ir koks jis bebūtų. Kartais taip jau būna, kad vyksta dalykai, kurių mes nenorime, ir natūralu, jeigu jaučiame dėl jų pyktį.

 

Žmonės sako, kad jei tikrai mylite žmogų, turėtumėte linkėti jam laimės (tiek su jumis, tiek be jūsų). Žinoma, laimingas būti nusipelnėte ir jūs, tad, kad ir koks bebūtų jūsų žmonos sprendimas, pasistenkite atrasti savo gyvenime dalykų, kurie nebūtų susiję su žmona, tačiau taip pat teiktų džiaugsmą ir pasitenkinimą. 

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama