VersloSavaite.lt   
2008 04 15, 09:52
Psichologo konsultacija. Kaip atsikratyti psichologinių kompleksų darbe?
Image
Arminas Gudaitis
„Darbe jaučiuosi tarsi suvaržytas, bijau išsakyti savo mintis, idėjas, nors jų turiu daug. Iš darbo išeinu emociškai pavargęs, nors darbas man labai patinka. Ką daryti, kad jausčiausi kitaip?“, – klausia portalo skaitytojas. Konsultuoja Verslosavaite.lt psichologas Arminas Gudaitis.

Šiandien, esant intensyviam gyvenimo ritmui stresas tampa kone kiekvieno mūsų nuolatiniu palydovu. Emocinis išsekimas, susikaustymas darbe rodo, kad šioje aplinkoje patiriate stresą. Kaip ir daugelis žmonių tikriausia darbe praleidžiate didžiąją dienos dalį ir kartais tenka susidurti ir su ne itin maloniais reiškiniais, sukeliančiais įtampą.

Taip pat kiek skirtingi yra vadovų išgyvenami stresai, ir tie, kuriuos patiria darbuotojai. Vadovus dažniausiai veikia atsakomybė, bei sprendimų priėmimo našta, darbuotojams dažniau įtampą sukelia jiems keliami reikalavimai, krūvis, bei vadovų lūkesčiai.

Paprastai didesnį stresą patiria tie asmenys, kurie nėra tikri dėl sėkmės atliekant užduotį – t.y. nėra įsitikinę nei savo pergale nei pralaimėjimu, ne itin pasitiki savimi, yra linkę dvejoti. Lengviau įtampą pakelia žmonės įsitikinę savo darbo pasekmėmis – tiek teigiamomis, tiek neigiamomis darbo rezultatų atžvilgiu.

Stresoriai, keliantys įtampą darbe gali būti: spaudimas siekiant išvengti klaidų, ribotas užduočių atlikimo laikas, pernelyg didelis darbų krūvis darbe, reiklus ir nejautrus viršininkas, nemieli bendradarbiai ir t.t. Taip pat įtakos gali turėti ir individualūs, su asmenybe susiję veiksniai, kaip pavyzdžiui, neužtikrintumas, asmeninės nuostatos ir požiūris, mikroklimatas ir kt.

Įdėjęs šiek tiek pastangų, kiekvienas darbuotojas gali sumažinti patiriamo streso lygį. Neretai stresą valdyti padeda laiko planavimas. Gerai savo darbą organizuojantis darbuotojas gali atlikti du kartus daugiau nei prastai planuojantis laiką darbuotojas.

Kita priemonė, rekomenduojama streso lygiui mažinti – fizinis judėjimas. Tai gali būti aerobika, vaikščiojimas, bėgiojimas, plaukimas ir t.t. Protinį darbą dirbantiems žmonėms fizinis krūvis padeda atitrūkti nuo minčių apie darbą, o susikaupusi įtampa išliejama prakaitu.

Taip pat svarbi yra ir socialinė parama – draugai, šeima, kolegos, su kuriais galima bendrauti ir gauti iš jų supratimą ir palaikymą Socialinė parama gali būti derinama su kitomis technikomis ir metodikomis stresui mažinti.

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama