lrt.lt   
2015 07 13, 14:25
Pasiektas susitarimas dėl Graikijos

Image
Graikija
Graikija ir jos partneriai Europoje pirmadienį „vienbalsiai“ priėmė susitarimą dėl Atėnų finansinio gelbėjimo programos, turinčios padėti išlaikyti šią šalį euro zonoje, po 17 valandų trukusio derybų maratono nurodė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ir kiti Europos Sąjungos lyderiai.

 

„Priėmėme vienbalsį sutarimą. Viskas parengta Europos stabilumo mechanizmo programai su rimtomis reformomis ir finansine parama“, – „Twitter“ paskyroje paskelbė D. Tuskas, praneša „Reuters“.

reklama

 

„Susitarimas (pasiektas)“, – savo „Twitter“ žinutėje parašė Belgijos premjeras Charles Michelis.

 

Tuo metu Liuksemburgo premjeras Xavier Bettelis nurodė: „Po 17 valandų derybų esame priartėję prie susitarimo. Europa yra stipri“.

 

Jis pridūrė, kad Graikija sutiko su kompromisu, kurį dabar svarsto 18 kitų euro zonos šalių.

 

Partnerių pasisakymai spaudos konferencijoje

 

„Šis sprendimas suteikia Graikijai progą išvengti socialinių ir politinių neigiamo sprendimo pasekmių“, – D. Tuskas sakė po derybų surengtoje spaudos konferencijoje, praneša AFP.

 

„Jie turės išpildyti griežtas sąlygas“, – pridėjo jis.

 

Kiti Europos lyderiai įspėjo, kad susitarimas yra tik juodraštis ir vis dar yra jaučiamas pyktis dėl Graikijos požiūrio šešis mėnesius trukusiose derybose.

 

„Europa nusprendė dėl maršruto. Dabar viskas priklauso nuo to, kaip jis bus įgyvendintas“, – kalbėjo Estijos ministras pirmininkas Taavi Roivasas, skelbia AFP.

 

Tuo tarpu AFP reporteriams Jeanas-Claude'as Junckeris, paklaustas, ar Graikijos pozicija euro zonoje vis dar yra pavojoje, atsakė: „Grexit" nebėra."

 

Vokietijos pozicija – jokio nominalaus skolos palengvinimo

 

Vokietijos kanclerė Angela Merkel specialioje spaudos konferencijoje pranešė, kad „pilnai palaikys“ susitarimą Vokietijoje. Jos teigimu, „susitarimo privalumai persveria trūkumus“ ir pasitikėjimas Graikija „turi būti atstatytas“, praneša  „Deutsche Welle“.

 

A. Merkel patvirtino, kad susitarimo dalimi yra ir 50 mlrd. eurų vertės privatizacijos fondas, kurį Graikija naudotų skoloms grąžinti. 12.5 mlrd. eurų įplauks investicijoms. Ji pabrėžė, kad „nominalus skolos palengvinimas net nesvarstytinas“, praneša „Deutsche Welle“.

 

„Kelias bus ilgas ir, sprendžiant iš šios nakties derybų, sunkus“, – kanclerė sakė AFP žurnalistams.

 

Graikijos premjeras: susitarimas – žinutė apie visos Europos orumą

 

Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Tsipras reporteriams sakė, kad viena iš susitarimo sąlygų yra šalies skolos restruktūravimas. Jis sakė, kad investicinis fondas padėtų pakeisti neigiamas Graikijos ekonomikos tendencijas. Jo nuomone, nors susitarimo įgyvendinimas bus sudėtingas, tai yra žinutė apie visos Europos orumą, praneša „Deustsche Welle“.

 

Graikijos bankams reikalinga ir trumpalaikė pagalba

 

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as Briuselyje patvirtino, kad vėliau pirmadienį euro zonos finansų ministrai susitiks aptarti trumpalaikės programos, padėsiančios Graikijos bankams atgauti reikiamą mokumą, praneša „Deutsche Welle“.

 

www.lrt.lt

 



VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: