VersloSavaite.lt   
2017 10 02, 12:33
„Nordea“ ir DNB susijungė ir tapo „Luminor“

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Sulaukus Europos Komisijos leidimo, „Nordea“ ir DNB sėkmingai sujungė savo veiklą Baltijos šalyse, sukurdami naują banką – „Luminor“.

 

„Luminor“ yra naujas Baltijos šalių bankas ir finansinių paslaugų teikėjas su nepriklausoma vadovybe, tačiau išlaikantis tvirtus santykius su pagrindiniais bankais. Po susijungimo „Luminor“ tapo trečiu pagal dydį banku Baltijos bankininkystės rinkoje, turinčiu 16 proc. indėlių ir 23 proc. paskolų rinkos dalį.

reklama

 

Bendras „Luminor“ paskolų portfelis, įskaitant paskolas privatiems ir verslo klientams, sieks apie 12 mlrd. eurų, indėliai sudarys 9 mlrd. eurų. „Luminor“ banko 1 lygio kapitalo rodiklis sieks 17% arba 1.6 mlrd. eurų.

 

2017 metų spalio 1 dieną „Luminor“ pradėjo savo veiklą valdomas naujos, patyrusios vadovų komandos, kurią sudaro vadovai iš septynių skirtingų šalių. Organizacijai vadovauja „Luminor“ vykdomasis direktorius Erkki Raasuke, banko padalinio Lietuvoje vadovas Andrius Načajus, padalinio Latvijoje – Kerli Gabrilovca, o padalinio Estijoje – Guunar Toomemets. „Luminor Group“ AB direktorių tarybos pirmininkas yra Nils Melngailis. 

 

„Luminor“ bankas buvo sukurtas po to, kai 2016 metų rugpjūtį „Nordea Bank“ AB ir DNB Bank ASA sutarė suvienyti savo jėgas Baltijos šalyse ir sukurti naują jungtinį banką.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: