TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2018 10 29, 15:29
Naujo biuro įrengimas: ko reikėtų nepamiršti?

Image
Kanceliarinės prekės
Pastaruoju metu įmonių biurai vis dažniau tampa ne tik darbo, bet ir laisvalaikio erdve. Joje malonu praleisti ir daugiau laiko, nei siekia oficialios darbo valandos. Architektai bei dizaineriai vienijasi kurdami ergonomiškas, komfortiškas, išskirtiniu stiliumi ir modernumu pasižyminčias patalpas.

 

Vis dėlto reikėtų nepamiršti skirti dėmesio ir darbo vietos komfortui.

 

Aplinkos pritaikymas darbui ir poilsiui

 

Vien į darbą orientuota aplinka gali stipriai sumažinti darbuotojų produktyvumą, paskatinti greitesnį nuovargio atsiradimą. Dėl šios priežasties šiandien orientuojamasi į dizainą, kuris išsiskirtų ne tik patrauklumu, bet ir funkcionalumu, leidžiančiu prireikus pailsėti, prablaškyti mintis ir vėl grįžti prie darbo. Įvairios kanceliarinės prekės turėtų būti perkamos jau pilnai įrengus darbo vietą. Tad pirmiausia kalbame apie erdvės išskaidymą į kelias zonas, diskutuojame, kam to reikia.

reklama

 

Pastaruoju metu išpopuliarėjo atviromis erdvėmis išsiskiriantys biurai. Juose nebėra uždarų kabinetų, o žmonės nebesijaučia tarsi uždaryti į mažas dėžutes. Atviros ir tik stiklinėmis pertvaromis atskirtos erdvės padidina biuro ergonomiką. Be to, jos neretai palengvina ir komandinį darbą.

 

Darbuotojai tokiuose biuruose sėdi bendrai, kartais – iškart susiskirstę komandomis. Čia vyrauja didelis judėjimas, vyksta betarpiškas bendravimas. Esama ir privatesnių, susirinkimams skirtų erdvių, tačiau šios vis tiek teoriškai išlieka atviros. Žmonės jose gali būti puikiai matomi, bet negirdimi. Atskirai nuo visos komandos formuojamos ir vizualiai atskirtos paprastai būna tik įmonės vadovų vietos.

 

Taip pat kiekviena komanda biure gali turėti savo poilsio zoną – su minkštais krėslais, knygomis, žurnalais, žaidimais. Net ir nedidelė atsipalaidavimui skirta erdvė padidina darbuotojų motyvaciją ir produktyvumą.

 

Darbo vietos įrengimas

 

Verta akcentuoti, kad įvairios kanceliarinės prekės darbuotojų produktyvumui taip pat turi daug įtakos. Tad jų poreikio įvertinimo, pasirinkimo ir įsigijimo nereikėtų nukelti į darbų sąrašo galą. Pirmiausia siūloma nuspręsti, kokio stiliaus norėsite stalų, kaip jie bus jungiami tarpusavyje, kurioje vietoje turėtų būti kištukiniai elektros lizdai, pasirūpinti tinkamu darbo vietos apšvietimu. Taip pat nepamiršti reikėtų ergonomiškų, tiesią sėdėseną padedančių išlaikyti darbo kėdžių.

 

Taip pat naudinga prisiminti, kad, nors šiandien didžioji dalis darbo atliekama kompiuteriu, be kai kurių kanceliarinių priemonių dingtų darbo sklandumas. Puikus pavyzdys – rašymo priemonės. Įvairūs pieštukai, žymekliai, tušinukai ir koregavimo priemonės – tai priemonės, kurios būtinos kone kasdien. Juk būtent naudojant jas galima greitai užsirašyti naujas idėjas, darbus, pasirašyti dokumentus, pasižymėti svarbią informaciją.

 

Tokios kanceliarinės prekės kaip segtuvai, įmautės dokumentų dėklai, lentynėlės – dar viena priemonė, leidžianti ant darbo stalo palaikyti tvarką ir lengviau organizuoti savo darbą. Tai aktualu ne tik įmonės vadovams ar administratoriams, bet ir kitiems komandos nariams. Juk įvairių popieriaus bloknotų, žurnalų, užrašų knygų turi kone kiekvienas. Tvarkingai juos laikant, lengviau rasti staiga prireikus, tad išvengiama galimo streso. Be to, tvarka ant darbo stalo taip pat leidžia lengviau susikaupti, sukoncentruoti dėmesį į darbą, o ne daiktus, gulinčius ne vietoje.

 

Darbas biure iki šiol dažniausiai asocijavosi su ankštais kabinetais. Šiandien šis konceptas nebetinka – kuriant darbo vietą stengiamasi skatinti komandinį darbą, bendruomeniškumą, teigiamą atmosferą. Kuo geresnė nuotaika vyrauja darbo vietoje, tuo geriau jaučiasi ir visi darbuotojai. O nuo darbuotojų nusiteikimo stipriai priklauso ir jų atliekamo darbo kokybė.

 

Atsižvelkite į tai – stenkitės sukurti pozityvią atmosferą ir patogią darbo vietą. Tam pravers ne tik kompiuteris, bet ir kokybiškos, praktiškos kanceliarinės prekės. Juk kai nieko netrūksta, dirbama ne tik lengviau, bet ir daug produktyviau.

 

Užs. nr. 20181029-1

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama