reklama

reklama

Nerijaus Budrio dienoraštis   
2010 05 30, 16:09
Lietuva Eurovizijoje neturėjo jokių šansų 

Image
Inculto
Stiprus pusfinalis, pirmasis pasirodymas – dažniausiai minimos priežastys, kodėl „Inculto“ nepavyko patekti į Eurovizijos finalą. Tačiau daug kas pamiršta kitas dvi priežastis, kurios ne mažiau svarbios: ne itin įspūdingas pasirodymas ir tai, jog už mus negalėjo balsuoti nė vienas (!) iš artimiausių mūsų kaimynų.

 

„Inculto“ padarė didžiulį darbą keliaudami, koncertuodami ir kalbėdami su žurnalistais, tačiau rezultatui svarbiausia buvo pats pasirodymas. O jis, pripažinkim, bendrame kontekste atrodė gana nykokai: penki ant scenos strikinėjantys vyrukai, kažką gana neaiškiai murmantys apie „rytų europos fanką“ ir prieblandoje nusiplėšiantys kelnes.

 

Šou kaip ir nebuvo, o stipresnio ironijos užtaiso ir pritrūko.

 

Kitas svarbus dalykas – Latvija, Estija, Rusija, Baltarusija, Lenkija – visos šios šalys pasirodė pirmame pusfinalyje, todėl balsuoti už Lietuvą negalėjo. Jei vis jie būtų galėję tai daryti, visai tikėtina, jog būtume gavę daugiau kaip 20 balsų daugiau ir konkuruoti su Airija ir Kipru, surinkusiais po 67 balus ir pasidalinusiais 9–10 vietas. Lietuva surinko 44 balus ir užėmė 12 vietą.

 

Tačiau jei su kaimynų pagalba ir būtume patekę į finalą, ten jokiu būdu nebūtume galėję tikėtis bent kiek aukštesnės vietos. Akivaizdu, kad Europos „Inculto“ daina nesužavėjo.

 

Tai kas gi žavi tą Europą? Žiūrim, ką mums rodo geriausiųjų penketukas: trankios dainos ir blizgūs šou vis dar veikia (Azerbaidžanas, Turkija, Rumunija, Danija). Reikėtų paminėti ir šeštoje vietoje likusį Belgijos atstovą, kuriam užteko „tik jo paties ir jo gitaros“. Puikiausias įrodymas, kad tikra daina ir nuoširdumas taip pat veikia.

 

O kaip nugalėtoja? Čia jau atskira istorija. Susikūrusi „paprastos abiturientės“ įvaizdį su šiek tiek kitaip skambančia daina ir šiek tiek kitokiu pasirodymu ji sugebėjo nugalėti vienoje iš svarbiausių Europos šalių. O tai sukėlė susidomėjimą visame žemyne – „Google“ dar prieš konkursą skelbė, kad vokietaitės daina tapo labiausiai ieškoma iš visų dalyvaujančiųjų Eurovizijoje.

 

Akivaizdu, kad žmonėms patiko tai, ką jie rado. Pirmiausia jaunimas – panašią į save merginą, dainuojančia paprasta paaugliška (o gal net vėjavaikiška), bet kartu ir šiek tiek įmantria maniera.

 

To ir užteko. Sniego gniūžtė virto galinga lavina, kurios jau nebegalėjo sustabdyti niekas. Lenos pergalė buvo triuškinanti – nuo antros vietos ją skyrė 76 balai.

 

Gal ir Lietuvai pavyks kada atrasti tokią gniūžtę?

 

Čia galite pamatyti daugiau Lenos Meyer pasirodymų:

 

 

 

 

 

Šioje skiltyje dienoraštį galite rašyti ir Jūs. Savo tekstus siųskite el. paštu \n This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it .

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama