lrt.lt   
2011 05 15, 02:35
E. Sašenko liko 19-a, „Euroviziją“ laimėjo Azerbaidžanas 

Image
Evelina Sašenko
„Eurovizijos“ nugalėtoju tapo Azerbaidžanas, o antrąją vietą užėmė po ilgos pertraukos į konkursą sugrįžę italai. Lietuvos atstovė Evelina Sašenko su daina „C`est ma vie“ tarp 25 finalo dalyvių liko 19-a. Daugiausia balų - po 12 - Lietuvai davė Lenkija ir Gruzija, 10 - Airija.

 

Lietuvoje daugiausia simpatijų sulaukė Gruzijos (12 balų), Italijos (10) ir Azerbaidžano (8) dainos.

reklama

 

Iš viso šiemet „Eurovizijos“ konkurse varžėsi 43 atlikėjai. Taip pakartotas 2008 metais pasiektas dalyvių rekordas. Penkios šalys į finalą patenko savaime. Tai Prancūzija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Vokietija ir Italija. Likusios 38 dalyvės varžėsi dviejuose pusfinaliuose, iš kurių buvo atrinkta dar 20 finalininkų.

 

Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvavo jau dvyliktą kartą. Pernai Osle vykusiame konkurse šaliai atstovavusi grupė „InCulto“ į finalą nepateko ir savo pasirodymą baigė po pusfinalio. Konkursą laimėjo vokietė Lena Meyer-Landrut, atlikusi dainą „Satellite“.

 

Kol kas sėkmingiausia mūsų šaliai buvo 2006 metų „Eurovizija“. Tuomet į Atėnuose vykusį konkursą deleguota grupė „LT United“ užėmė šeštąją vietą.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: