Mantas Vitkauskas, VersloSavaite.lt   
2013 12 09, 16:19
„Maxima“: apspjaudyta, paniekinta ir pakabinta ant pirmos pasitaikiusios šakos

Maxima
Maxima
Gal kam nors tai bus ir naujiena, bet šiuo metu visur ir visaip skalbiama „Maxima“ visai neprivalėjo nei atsiprašinėti, nei kompensacijų mokėti po įvykio Rygoje. Be to – kokia staigmenaji irgi nukentėjo per šią griūtį.

 

Niekas turbūt nesiginčys, kad pusšimčio žmonių mirtis po prekybos centro griuvėsiais – labai skaudi tragedija. Tačiau skubėjimas visus šunis karti ant to, ant kurio patogiausia tai daryti – tikrai garbės nedarantis dalykas.

 

Nors jokia institucija ir – juo labiau – joks teismas nepaskelbė, kad dėl įvykusios tragedijos kalta „Maxima“, įsiutusios minios virtualioje erdvėje ji jau seniai apspjaudyta, apdraskyta, išvoliota purve ir nulinčiuota pakariant ant artimiausios šakos.

 

Kai pagalvoji, gal ir gerai, kad dabar yra internetas: ten visi nepilnavertiškumo kompleksą skaudžiai išgyvenantieji gali išlieti savo pyktį. Priešingu atveju, kas žino, galbūt iš tiesų tektų ne komentarus skaityti, bet liepsnojančias „Maximas“ ir ugnies fone ant šakų siūbuojančias jos vadovų figūras stebėti...

 

Taip, jie padarė klaidų. Taip, jie gal ir ne patys mieliausi žmonės šiame pasaulyje, tačiau ne tik minios, bet ir politikų noras greitai surasti „patogų“ atpirkimo ožį – baugina. Neramu todėl, kad supranti, jog tie laikai, kai buvo lengva manipuliuoti žemiausiais minios instinktais vis dar kvėpuoja mums į nugaras.

 

Nereikia pamiršti, kad tarp klaidų buvo ir teisingų žingsnių: paskirtos kompensacijos nukentėjusiems, lankomi sužeistieji ligoninėse, prekybos centruose paskelbtas gedulas. Kompensacijos paskirtos nepaisant to, kad ir pati „Maxima“ šioje situacijoje buvo nukentėjusioji. Taip, tai nesulyginama su žmonių žūtimis, tačiau nelaimės metu buvo sunaikintos prekės, prekybos įranga, kasose buvę pinigai, galų gale – ir pats prekybos centras.

 

O dabar pagalvokime – kiek iš tų, kurių nuomojame bute, tarkime, vakarėlio metu įvykus panašiai nelaimei suskubtų atsiprašinėti aukų artimųjų, prisiimti visą kaltę dėl įvykio ir mokėti solidžias kompensacijas? Greičiausiai scenarijus būtų visai kitoks...

 

 Šioje skiltyje dienoraštį galite rašyti ir Jūs. Savo tekstus siųskite el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: