VersloSavaite.lt   
2016 01 28, 10:30
Lizingo rinkai prognozuoja šviesų rytojų

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, 2015 m. pabaigai lizingo portfelis, palyginti su tuo pačiu metu užpernai, augo net 9 proc. ir sudarė 1,660 mlrd. eurų. Tai rekordinis augimas per pastaruosius septynerius metus.

 

Pernai fiksuoti reikšmingi naujai sudarytų sutarčių finansuojamos sumos rezultatai (pasiekė beveik 900 mln. eurų).

 

Sparčiausią augimą demonstravo Lietuvos sunkvežimių lizingo rinka. Tyrimų bendrovės „Datacenter“ duomenimis, pernai net 7 iš 10 sunkvežimių parduoti lizingo būdu, o ši rinka augo net 71 proc.

reklama

 

„Vežėjai jautė natūralų poreikį atnaujinti sunkvežimių parkus, koncentravosi į taip vadinamas europines pervežimų kryptis. Tai iš esmės nulėmė spartų naujų, modernių ir ekonomiškų sunkvežimių poreikį. Prognozuojama, kad šiemet sunkvežimių pardavimai, net ir po tokio pardavimų šuolio pernai, toliau augs“, - pastebi Lietuvos bankų asociacijos lizingo komiteto pirmininkas ir „UniCredit Leasing“ Lietuvoje generalinis direktorius Laimonas Belickas.

 

Reikšmingai augo ir naujų lengvųjų automobilių lizingo apimtys. „Datacenter“ statistika atspindi, jog pernai naujų automobilių pardavimai lizingu augo 19 proc. – tai kol kas sparčiausias augimas nuo 2009-ųjų.

 

Naudotų automobilių pardavimai lizingu augo 4,5 proc. Statistika rodo, jog lizingo rinka reikšmingai prisideda prie automobilių parko atsinaujinimo Lietuvoje. Lizingu perkami nauji, o iš naudotų – vis naujesni automobiliai.

 

Anot L. Belicko, šiemet galima tikėtis daugiau nei 10 proc. naujų ir kiek nuosaikesnio naudotų automobilių pardavimų lizingu augimo.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: