VersloSavaite.lt   
2022 12 30, 10:18
Kaune brangsta vanduo

Image
Foto
Gruodžio 29 d. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė naujas UAB „Kauno vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas, kurios įsigalios nuo 2023 m. vasario mėn. 1 d.

 

Nors vidutinė bazinė kaina už vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą kauniečiams vidutiniškai didėja 1,20 Eur už kubinį metrą, tačiau ji ir toliau išlieka viena žemiausių Lietuvoje ir Kauno region, rašoma pranešime spaudai.

 

Butų gyventojams paslaugų kaina padidės nuo 1,44 iki 2,52 Eur/m3, individualių namų gyventojams – nuo 1,28 iki 2,48 Eur/m3, juridiniams asmenims kaina kinta nuo 1,36 iki 2,59 Eur/m3, skaičiuojant su PVM.

 

VERT nutarime pažymima, kad pagrindinės „Kauno vandenų“ paslaugų kainų didėjimo priežastys yra padidėjusios elektros energijos kainos, kurias lėmė pasaulinėje energetinių išteklių rinkoje susiklosčiusios aplinkybės (lyginant su 2021 metais, elektros energijos sąnaudos išaugo tris kartus). Vien dėl šiuo metu padidėjusių elektros energijos kainų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina didėja 0,56 Eur/m3.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: