VersloSavaite.lt   
2013 03 28, 13:14
Kas per Velykas suvalgo daugiausiai kiaušinių?

Image
T. Padgursko nuotr.
Lietuvių, latvių ir estų Velykų šventimo įpročiai – panašūs. Baltijos šalių gyventojai Velykas tradiciškai planuoja švęsti namuose su šeima ir artimaisiais. Kiaušinių šventiniam stalui dauguma jų įsigyja prekybos centre, o šventinėms išlaidoms skiria nuo 50 iki 200 litų.

 

Tai parodė prekybos tinklo „Maxima“ trijose Baltijos šalyse atlikta internetinė apklausa, kurioje dalyvavo per 4 000 respondentų.

reklama

 

Lietuviai labiausiai išsiskiria tuo, kad dauguma planuoja artimiesiems Velykų proga pirkti dovanų.

 

Velykų stalas neįsivaizduojamas be kiaušinių, kuriuos Lietuvoje ir Latvijoje populiariausia marginti natūraliais būdais – žolelėmis, kiaušinių lukštais ar vašku, Estijoje dauguma respondentų kiaušinius dažo prekybos tinklų siūlomais dažais arba nusiperka jau išmargintus kiaušinius.

 

Apibendrinus visų šalių rezultatus, latviai išsiskyrė suvalgomų kiaušinių skaičiumi: prie šventinio stalo beveik pusė jų įveikia daugiau kaip 4. Apie du trečdalius apklaustų estų prie Velykų stalo įveikia iki keturių kiaušinių, o 37 procentams lietuvių pakanka 1-2 kiaušinių.

 

Baltijos šalyse skirtingas ir pasiruošimas šventei. Daugiau nei trečdalis Lietuvoje apklaustų respondentų nurodė, kad šiemet įsigis naujų šventinių atributų – staltiesę, gėlių vazonų, indų, padėklų kiaušiniams, kuriais papuoš namus, o estai ir latviai apsiriboja stalą puošdami žaliuojančiais augalais ir skintomis gėlėmis.

 

Beveik pusė apklaustų latvių ir lietuvių atsakė, kad prie jų Velykų stalo susėda nuo 4 iki 8 žmonių, Estijoje – iki 4 žmonių.

 

Velykų patiekalus daugiau kaip pusė latvių pradeda ruošti kiek anksčiau – likus dviem-trims dienoms iki šventės, o lietuviai ir estai – dažniausiai Velykų išvakarėse. Apklausos duomenimis, Velykų stalui lietuviai ir latviai skiria panašią sumą – nuo 50 iki 200 litų, estai – kiek mažiau.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: