VersloSavaite.lt   
2019 02 26, 11:19
Kaip prailginti mobilaus telefono gyvavimo laiką?

Image
Shutterstock.com nuotr.
Mobilieji telefonai mus lydi kiekviename žingsnyje, turbūt nerastume žmogaus, kuris nenaudotų išmaniojo įrenginio. Kadangi mobilieji telefonai tapo neatskiriama kasdienio gyvenimo dalimi, mes norime, kad prietaisai veiktų tinkamai ir nekeltų nesklandumų.

 

Tam, kad jūsų telefonas gyvuotų ilgai, o jo baterija neišsikrautų per kelias valandas, būtina tinkamai rūpintis turimu prietaisu.

 

Turbūt ne kartą esate girdėję, kad dabartiniai išmanieji telefonai tarnauja vos kelis metus, o galiausiai turi būti pakeičiami į naują modelį. Tai iš dalies tiesa, jei nesirūpinate mobiliojo būkle ir išorės apsauga. Nuolat naudojami prietaisai krenta, dūžta ir pasigauna virusų, tačiau naudodami šiame straipsnyje pateikiamus patarimus, lengvai išvengsite nemalonaus scenarijaus.

 

reklama

Mobilieji telefonai ir jų gyvavimo laikas

 

Naujos kartos mobilieji telefonai daugeliu savybių skiriasi nuo savo pirmtakių. Anksčiau telefonai tarnaudavo kelerius metus, o jų baterija išsilaikydavo iki kelių savaičių. Dabartiniai išmanieji daug greičiau genda, o jų veikimo laikas ženkliai sutrumpėjęs. Tačiau neverta stebėtis, nes išmanieji telefonai patobulėjo, o jų galimybės nepalyginamai platesnės nei senųjų mygtukinių prietaisų.

 

Kuomet mobilusis nuolat prijungtas prie interneto, jame yra visa jūsų muzika, nuotraukos ir karščiausios naujienos. Ką kalbėti apie jo laikymo sąlygas - dažnai mobilusis nugrūstas į tamsiausią rankinės kampą, trinasi kišenėje ar kaista saulės atokaitoje ant automobilio sėdynės. Tad nenuostabu, kad mobiliųjų telefonų gyvavimo laikas sutrumpėja, na, o jei jais tinkamai nesirūpinate, tuomet dar sudėtingiau išlaikyti prietaisą kaip naują.

 

Žinoma, daugelis išmaniųjų tinkamai tarnauja 2-3 metus, vėliau sulėtėja, nes atgyvenusiam modeliui nebekuriami atnaujinimai. Tačiau pasitelkiant kelis triukus galėsite išlaikyti mobilųjį kaip naują ilgesnį laiką.

 

Pixabay.com nuotr.

 

5 būdai kaip prailginti mobiliųjų telefonų gyvavimo laiką

 

1. Naudokite originalius priedus

Turbūt daugelis iš mūsų ne visuomet perka tik originalius drabužius, papuošalus ar parfumeriją. Tačiau, kai kalba pasisuka apie išmaniuosius telefonus, būtina užtikrinti, kad jūsų prietaisui naudojami tik originalūs to pačio gamintojo sukurti priedai. Ar tai būtų ausinės, įkroviklis, baterijos. Kadangi naudojant padirbtus arba pigius pakaitalus telefonas gali būti sugadintas nepataisomai ar jo baterijos gyvavimo laikas sutrumpėti. Įsigyjant oficialaus pardavėjo kuriamus priedus, apsaugosite išmanųjį, be to jie tarnaus ženkliai ilgiau.

 

2. Papildomos apsaugos

Kiek kartų jūsų širdis sekundei sustojo, nes vos iš rankų neišmetėte telefono. Nuolat naudojami prietaisai krenta, susipurvina, dužta ir genda. Dėl to pravartu įsigyti apsaugą ekranui ir mobiliojo viršeliui. Patariama rinktis dvipusį telefono dėklą, taip patikimiau apsaugosite prietaisą nuo smūgių, drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių.

 

3. Dažniau išjunkite mobilųjį telefoną

Kada paskutinį kartą išjungėte ir perkrovėte išmanųjį telefoną? Tikėtina, kad jūsų telefonas jau ilgą laiką dirba be galimybės persikrauti. Kompiuterį, televizorių ir kitus kasdien naudojamus prietaisus išjungiame daug dažniau nei mobiliuosius, tačiau jiems tai būtina. Išjungiant telefoną kelioms minutėms, pagerinsite jo veikimą ir baterijos ilgaamžiškumą.

 

4. Ištrinkite nereikalingus duomenis

Per dieną mes atsisiunčiame dešimtis failų, fotografuojamės ir naršome internete, taip išmanusis apsikrauna nereikalinga informacija ir duomenimis. Šie duomenys ne tik lėtina prietaiso veikimą, bet ir gali kelti virusų pavojų. Dažnai pasitaiko, jog atsisiunčiant failą ar naršant internete, išsaugomi duomenys, kurie kenkia jūsų telefonui. Tad, jei bent kelis kartus per mėnesį išvalysite telefono saugyklą, pagreitinsite jo veikimą bei galėsite sutalpinti daugiau svarbių duomenų.

 

5. Apsaugokite telefoną nuo virusų ir kenksmingų programų

Daugelis kompiuterių naudotojų turi antivirusinę programą, kuri apsaugo įrenginį nuo kenksmingų failų ar atakų. Tačiau daug rečiau pasitaiko, jog panašią programą turime mobiliajame telefone. Antivirusinė, pritaikyta mobiliesiems, būtina norint užtikrinti telefono ir jūsų privačių duomenų saugumą. Virusai ne tik lėtina prietaiso darbą, bet gali tapti pavojumi jūsų privatumui.

 

 

Pexels.com nuotr.

 

Mobilieji telefonai ir jų priedai 1a.lt internetinėje parduotuvėje

 

Pasirūpinkite savo mobiliuoju telefonu įsigydami visus reikiamus priedus 1a.lt internetinėje parduotuvėje. Čia esantys prietaisai suskirstyti pagal modelį, savybes ir galimybes, tad lengvai išsirinksite jums tinkančius. Na, o jei išmanusis telefonas visgi sugedo, 1a.lt parduotuvėje platus mobiliųjų telefonų pasirinkimas. Tad nieko nelaukite ir apsilankykite 1a.lt!

 

Užs. nr. 20190226-1

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: