VersloSavaite.lt   
2020 04 03, 11:43
Dėl koronaviruso fiksuojamas .lt domenų registravimo augimas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Plintant koronavirusui vis daugiau verslų keliasi į internetą – kuriamos elektroninės parduotuvės, o nuotolinis darbas bei mokymasis karantino sąlygomis kaip niekada tapo aktualus.

 

Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centras DOMREG pastebi išaugusią .lt domeno vardų registravimo apimtį – jau perkopta 200 000 domenų riba. Nemaža dalis naujų vardų yra tiesiogiai susiję su koronaviruso pandemija.

reklama

 

KTU Interneto paslaugų centro DOMREG Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Tomas Mackus tikina, kad, vos tik pradėjus kalbėti apie koronavirusą, pasipylė su šia aktualija susijusių .lt domenų registracijos.

 

„Kas vyksta gyvenime, jaučiasi ir internetinėje erdvėje. Dabar gausybė domenų vardų įkuriama su raktiniais žodžiais „virusas“, „corona“, “covid-19”, „kaukės“, „dezinfekcija“, „dezinfekcijos priemonės“ ir pan. Taip pat daug įkuriama el. parduotuvėms skirtų .lt domeno vardų. Tai rodo suaktyvėjusį verslų ir vartotojų kraustymąsi į internetą: intensyvėja apsipirkimas internete, aktyviai naudojamos nuotolinio darbo ir mokymosi priemonės. Neabejoju, net ir pasibaigus karantinui internetas šiems tikslams bus vis daugiau naudojamas“, – teigia T. Mackus.

 

Per dešimtmetį lietuviškasis internetas išaugo dvigubai

 

2020 m. sausį buvo pasiekta Lietuvai reikšminga 200 000 registruotų .lt domenų riba. 100 000 registruotų .lt domenų ribą Lietuva perkopė 2009 m. balandį. Per dešimtmetį lietuviškasis internetas pagal registruotų nacionalinių domenų skaičių išaugo du kartus, o .lt domenas išlieka populiariausias Lietuvoje.

 

„Nors 200 000 – labai gražus skaičius, bet turbūt svarbiau yra augimo nuoseklumas. Paskutiniais metais bendras .lt domenų skaičiaus augimas nėra didelis, bet, palyginus su vidutiniu domenų skaičiaus augimu Europoje, mes atitinkame vidurkį. Aš manau, kad .lt domenas bus reikalingas, nes veiklos toliau keliasi į internetą, o aplinkybės, kaip matome, tai verčia daryti dar sparčiau“, – sako KTU Interneto paslaugų centro DOMREG vadovė Daiva Tamulionienė.

 

Kad svetainės, el. parduotuvės bei kitos paslaugos būtų internete nuolat pasiekiamos, labai svarbu užtikrinti Domenų vardų sistemos (DNS) funkcijas. Pašnekovės teigimu, matant nuoseklų interneto vartojimo augimą buvo daug investuojama į .lt domeno infrastruktūrą, kuri buvo nuosekliai plečiama ir modernizuojama.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: