Tautvydas Padgurskas   
2020 10 19, 16:00
Atnaujinta izoliacijos tvarka

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisykles.

 

Nuo šiol izoliacijoje esantiems asmenims bus taikomos išimtys tais atvejais, kai norima vykti balsuoti LR Seimo rinkimuose bei lankant artimųjų kapines. Taip pat izoliuotis turintiems asmenims nebereikės pasirašyti sutikimo, jį pakaks išreikšti telefonu (skambučiu ar trumpąja SMS žinute) ar el. paštu.

 

Nauja tvarka numatyta Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu, įsigaliojusiu šeštadienį, spalio 17d. Darant pakeitimus, atsižvelgta į šiuo metu aktualiausius šalies gyventojų poreikius.

 

Izoliacijos vietą palikti galės sąlytį turėję rinkėjai

 

Izoliacijoje esantys ir koronaviruso simptomų nejaučiantys asmenys vieną kartą ir ne ilgiau kaip 3 val. galės palikti izoliavimo vietą. Ministerija pabrėžia, kad išimtis taikoma tik sąlytį su sergančiais COVID-19 liga turėjusiems asmenims ir tik išankstinio balsavimo metu, kuris bus organizuojamas keturias dienas, spalio 19-22 d. nuo 7 val. iki 20 val.

reklama

 

Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas turėtų atvykti savo transportu. Jiems rekomenduojama vykti po vieną. Po balsavimo privaloma nedelsiant grįžti į izoliacijos vietą.

 

Balsuojant būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius, kt.).

COVID-19 liga sergantys ir izoliacijoje esantys rinkėjai vykti balsuoti iš anksto negalės, tačiau jiems ir toliau išlieka galimybė balsuoti namuose.

 

Izoliacijos išimtis – kai vykstama lankyti artimųjų kapų

 

Izoliacija nėra privaloma Lenkijos piliečiams bei teisėtai Lenkijoje gyvenantiems asmenims, atvykstantiems į Lietuvą lankyti artimųjų kapų nuo spalio 30 d. iki lapkričio 2 d.

 

Taip pat izoliacijos reikalavimas netaikomas Lietuvos piliečiams ir teisėtai Lietuvoje gyvenantiems asmenims, kurie minėtomis dienomis vyks lankyti artimųjų kapų į kaimyninę Lenkiją.

 

Sutikti izoliuotis bus galima telefonu bei internetu

 

Dar viena izoliacijos taisyklių naujovė – sutikimą izoliuotis nuo šiol bus galima išreikšti ne tik raštišku, bet ir kitais būdais.

 

Sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėję arba įtariami, kad serga COVID-19 liga, asmenys, kuriuos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai informuoja apie izoliavimo būtinybę, nebeturės pasirašyti popierinės sutikimo izoliuotis formos, jeigu informacija apie privalomą izoliacija gaunama ir sutikimas išreiškiamas telefonu, pokalbį įrašant.

 

Taip pat sutikimo formą izoliuotis turintiems asmenims bus galima gauti ir trumpąja SMS žinute bei el. paštu.

 

Išimtys sportininkams, jūrininkams ir Lenkijos piliečiams

 

SAM primena, kad izoliavimosi išimtis numatyta ir aukšto meistriškumo sportininkams, sporto specialistams, sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams, dalyvaujantiems tarptautiniuose turnyruose, kurių organizavimui nustatytos ir patvirtintos atskiros tarptautinės taisyklės dėl koronaviruso valdymo.

 

Taip pat nuo šiol izoliacija neprivaloma jūrininkams, atvykstantiems į Lietuvą iš reiso ar pamainos jūroje.

 

Izoliuotis taip pat nereikia asmenims, atvykstantiems iš Lenkijos, kai keliaujama darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: