VersloSavaite.lt   
2012 07 02, 13:52
Ar skyrybų metu įmanoma susigrąžinti butą, padalintą į dvi dalis?

Agnė Razgūnienė
Agnė Razgūnienė
„Ar galiu susigrąžinti butą? Butas padalintas į dvi dalis, ir viena dalis priklauso vyrui pagal dovanojimo sutartį, o kita man. Šiuo metu pradedam skyrybas vyro pageidavimu.Ar galiu kažką padaryti šitoje situacijoje?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

 

Atsakymas. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (LR CK) 3.89 straipsnio 1 dalies 2 punktas numato, jog asmenine sutuoktinių nuosavybe pripažįstamas turtas, sutuoktiniui dovanotas ar jo paveldėtas po santuokos sudarymo, jeigu dovanojimo sutartyje ar testamente nėra nurodyta, kad turtas perduodamas bendrojon jungtinėn sutuoktinių nuosavybėn.

reklama

 

Taigi, jeigu dovanojimo sutartyje nebuvo numatyta, jog buto dalis yra dovanojama bendrojon jungtinėn nuosavybėn, Jūs jokių teisių į vyrui asmenine nuosavybe priklausančią buto dalį neturite. Skyrybų atveju Jūs teisių į vyro buto dalį taip pat neįgyjate.

 

Reikia paminėti, jog įstatymas numato išimtį, t.y. turtas, kuris yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė, gali būti teismo pripažintas sutuoktinių bendrąja jungtine nuosavybe, jeigu nustatoma, kad santuokos metu šis turtas buvo iš esmės pagerintas sutuoktinių bendromis lėšomis arba kito sutuoktinio lėšomis ar darbu (kapitalinis remontas, rekonstrukcija, pertvarkymas ir kita) (LR CK 3.90 straipsnio 1 dalis).

 

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti UAB „Verslo gurmanai“ teisininkų komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktiko analize. Šis straipsni negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į UAB „Verslo gurmanai“ teisininkus.


Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.


 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: