VersloSavaite.lt   
2024 01 22, 11:35
67 proc. lietuvių keliones planuoja iš anksto, o ko nežino likusieji?

Image
Kelionės
Jau ketverius metus keliones iš anksto planuojančių lietuvių skaičius išlieka stabilus. Šiuo metu 67 proc. žmonių keliones įsigyja likus 2 ir daugiau mėnesių iki išvykos, rodo „Tez Tour“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.

 

„Keliautojai vėl drąsiai įsigyja keliones iš anksto: jie mėgsta susidėlioti metų planus, darbus, poilsio laiką, tad dažnai atostogomis pasirūpina iki kelionės likus ir 3-6 mėnesiams. Ši tendencija stebima ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – statistiką apžvelgia Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

 

Lietuviai atostogas planuoja ir prieš pusmetį

 

Lyginant su praėjusiais metais, nuo 18 iki 21 proc. padaugėjo respondentų, kurie savo kelionę įsigyja iki jos likus 3-6 mėnesiams, o tai rodo šiek tiek augančią išankstinio kelionės planavimo tendenciją.

 

Atlikto tyrimo duomenimis, kas ketvirtas apklausos dalyvis savo keliones įsigyja iki jos likus bent 2–3 mėnesiams, o vienas iš dešimties keliautojų atostogoms skiria itin daug dėmesio ir jas suplanuoja daugiau nei prieš pusę metų.

 

„Tokį išankstinį atostogų planavimo modelį dažniau renkasi šeimos su mokyklinio amžiaus vaikais, kurios gali keliauti tik per moksleivių atostogas“, – pastebi I. Aukštuolytė.

 

Atostogas planuoti paskutinę minutę – nepopuliaru

 

Atostogas paskutinę minutę planuojančių keliautojų skaičius neauga jau ketverius metus iš eilės – statistika atskleidžia, kad maždaug vienas iš šešių lietuvių kelione pasirūpina likus mažiau nei mėnesiui iki jos.

 

„Pandeminiais metais susiformavęs atostogų planavimo pobūdis kol kas keičiasi nedaug. Paskutinės minutės planuotojų skaičius ir toliau išlieka stabilus – 18 proc.“, – pristato I. Aukštuolytė.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: