VersloSavaite.lt   
2018 10 04, 14:46
Vinječių už Baltijos šalių kelius pirkimas – jau ir mobilia aplikacija

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Bendrovė „DKV Baltikum” pristatė mobiliąją aplikaciją, leidžiančią įsigyti vinjetes už važiavimą Lietuvos, Latvijos ir Estijos keliais. Iki šiol šias vinjetes galima buvo nusipirkti tik fizinėse prekybos vietose, internetu arba SMS žinutėmis.

 

Aplikaciją sukūrė technologijų bendrovė „A-Toll”. Šiuo metu lietuviškos vinjetės įsigijimas mobiliąja programėle nėra papildomai apmokestinamas, o paslaugos mokestis už vinjetės įsigijimą Latvijoje ir Estijoje yra 0,85 euro (be PVM).

reklama

 

Vinjetes „A-Toll” sistemoje (mobiliąja programa ar interneto svetainėje) perkantys vežėjai neturės už jas atsiskaityti iš anksto. Už paslaugą bus atsiskaitoma tik gavus bendrovės „DKV Baltikum” sąskaitą.

 

„DKV Baltikum” vadovas Artūras Michejenko sako, kad galimybė įsigyti vinjetes mobilios programėlės pagalba visų pirma vežėjams leis taupyti laiką ir kaštus.

 

„Labai tikiuosi, kad šį naują atsiskaitymo už vinjetes būdą įvertins per Baltijos šalis vykstantys vairuotojai ir transporto kompanijos. Esame tranzitinis regionas, todėl tikrai manau, kad „A-Toll” sprendimas turės savo vartotojus. Ypač turint mintyje tai, kad vinjetės įsigijimas mobilios programėlės pagalba truks gerokai trumpiau nei, pavyzdžiui, degalinėje”, - sako A. Michejenko.  

 

Lietuvoje kelių naudotojo mokestis (vinjetė) buvo įvestas 2007 metais. Kasmet Kelių priežiūros ir plėtros programą jis papildo maždaug 45 mln. eurų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: