Rasa Banelė, VersloSavaite.lt   
2015 03 04, 13:17
Vilnius, kurį Kanadoje įkūrė lenkai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Vilnius – Lietuvos sostinė ir didžiausias šalies miestas, kurio istorija siekia seniausius laikus. Tačiau nedaugelis žino, kad Kanadoje, daugiau 6700 km nuo Lietuvos, yra dar vienas Vilnius.

 

Kanadoje, Ontarijo provincijoje, ant pušynais apaugusių kalvų į rytus nuo Otavos, įsikūręs nedidelis miestelis Vilnius. Tiesa, jis vadinamas lenkiškai – Wilno.

reklama

 

Ir tai nieko stebėtino, nes įkūrė jį lenkų emigrantai 1858 m. Įdomu tai, kad tai padarė visai ne atvykėliai iš Lietuvos sostinės, o kašubai, gyvenantys šiaurinėje Lenkijos dalyje. Miestelį Vilniumi jie pavadino savo dvasinio lyderio Ludwiko Dembskio, gimusio Lietuvos Vilniuje, garbei.

 

Beje, Vilnius – seniausia lenkų kolonistų gyvenvietė įkurta Amerikos žemyne.

 

Miestelyje tebėra žmonių, kalbančių kašubų kalba, nors jie jau penktos ar šeštos kartos imigrantai. Bene pagrindinis miestelio pasididžiavimas – Šventosios Marijos bažnyčia – gražus medinės architektūros statinys.

 

Šiuo metu miestelyje gyvena keli šimtai gyventojų, veikia medinių baldų dirbtuvės, stiprus turizmo sektorius.

 

Dar vienas įdomus aspektas: anot legendų, Vilnius – Kanados vampyrų sostinė. Apie tai buvo parašytas netgi mokslinis darbas – Virdžinijos universiteto profesoriaus Jano Perkowski 85 puslapių veikalas pavadintas „Vampyrai, Nykštukai ir Raganos tarp Ontario kašubų“.

 

 

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: