VersloSavaite.lt   
2012 06 22, 16:55
Vilniuje bus tvarkoma Geležinio Vilko gatvės dalis ir statomas naujas viadukas 

Goštauto viadukas
Goštauto viadukas
Vilniuje prasidėjo Geležinio Vilko gatvės, tarp Goštauto g. ir Pietario g., rekonstrukcija. Pastačius viaduką juo kasdien galės važiuoti 16 tūkst. automobilių, o kelionės laikas, sutvarkius gatvę, sutrumpės beveik dvigubai.

 

reklama

„Vilniaus vieną svarbiausią transporto mazgą, 1,1 km ilgio gatvės atkarpą ir 0,6 km ilgio viaduką, pirmą kartą statys ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos įmonė kartu su Kauno įmonė. Simboliška, susitarė ne tik lietuviai su latviais, bet ir Vilnius su Kaunu. Įgyvendinus šį projektą, bus pagerintas susisiekimas, sumažės eismo spūsčių, taip pat bus atnaujinta 11 km ilgio inžinierinių tinklų bei nutiestas 1,1 km ilgio dviračių takas“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

 

Pasak Susisiekimo ministerijos viceministro Rimvydo Vaštako, Šis transporto projektas ne tik sumažins eismo apkrovimą ir padidins įvažiavimo galimybes, bet pagerins saugų eismą ir kartu sumažins taršą. „Dėl to, šie mėnesiai, kurių metu bus įgyvendinamas projektas, nors ir bus nelengvi, nes tai veikianti ir stipriai apkrauta sostinės gatvė, bet būtini, nes tai vienas esminių transporto projektų šiuo metu vykdomų Vilniuje“, - sakė Susisiekimo ministerijos viceministras Rimvydas Vaštakas.

 

Šiuo metu ši Geležinio Vilko gatvės atkarpa neatitinka techninių reikalavimų, kurie keliami intensyviom miesto gatvėm. Tai sukelia ne tik susisiekimo problemas tarp pietinio miesto rajonų ir čia įsikūrusių eismo įstaigų, bet ir daug autoįvykių, kurie įvyksta išvažiuojant iš A. Goštauto į Geležinio Vilko gatvę.

 

Projektui vykdymui buvo numatyta skirti 35 mln. Lt, bet viešojo konkurso laimėtojai – AB „Latvijas tilti“ ir UAB „Kauno keliai“ pasiūlė projektą įvykdyti už beveik 4 mln. Lt mažesnę kainą. Rangovai planuoja sutvarkyti  daugiau nei 0,3 km ilgio Goštauto bei beveik 0,8 km ilgio Geležinio vilko gatvės ir pastatyti 0,6 km ilgio viaduką. Sutartis su rangovais pasirašyta gegužės 31 d.  Darbus planuojama pabaigti 2014 metais.

 

Viaduko per Geležinio Vilko g.  į A. Goštauto gatvę statyboms bus skirta 13,531 mln. Lt, gatvių tvarkymui – 9,591 mln. Lt, inžinieriniams tinklams – 8, 107 mln. Lt. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos (17,525 mln. Lt) bei savivaldybės ir valstybės biudžeto (13,705 mln. Lt) lėšomis.

 

 

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: