Marius Janavičius
2007 12 19, 23:06
SPORTAS. Pirmoji Kauno „Žalgirio“ pergalė išvykoje

Vs nuotr.Kauno „Žalgiris“ Sopote susitiko su „Prokom Trefl“ ekipa. Pergalę šventė kauniečiai rezultatu 80:85. Tai pirmasis „Žalgirio" laimėjimas išvykoje šiame Eurolygos sezone.

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo varžovai ir greitai išsiveržė į priekį 11 taškų skirtumu. Kauniečiams krepšys buvo lyg uždarytas, sunkiai sekėsi organizuoti gynybą. Šeimininkai žaidė atkakliai, o „Žalgiris“ darė daug klaidų. Kėlinys baigėsi rezultatu 22:10.

Antrąjį ketvirtį „Žalgiris“ atsigavo ir skirtumą sumažino iki 6 taškų. Tačiau lenkai neleido daugiau priartėti ir netrukus atstatė 12 taškų persvarą. Įpusėjus kėliniui krepšys atsivėrė „Žalgirio“ snaiperiams. Po kelių tikslių metimų skirtumas sumažėjo iki 5 taškų ir toks išliko iki pirmosios rungtynių pusės pabaigos. Rezultatas po antrojo kėlinio 40:35.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ atėjo visai kitaip nusiteikęs ir po dviejų J. Mačiulio tritaškių išlygino rezultatą. Kauniečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas, puikiai gynėsi ir po poros M. Popovičiaus ir vieno M. Browno tritaškių skirtumas išaugo iki 11 taškų. Kėlinys baigėsi rezultatu 53:63.

Paskutinis kėlinys buvo labai įtemptas ir rezultatyvus. Abi komandos daug dėmesio skyrė gynybai ir kurį laiką nei viena komanda nepelnė taškų. Vis dėlto pirmieji atsigavo lenkai ir prisivijo „Žalgirį“. Bet vėl darbo ėmėsi M. Popovičius ir po kelių jo tritaškių žalgiriečiai atstatė saugią persvarą.

„Prokom Trefl“ lietuvis D. Slanina atsakė tuo pačiu ir skirtumas ištirpo iki 1 taško. Pabaigoje žalgiriečiai sužaidė užtikrintai, ir išplėšė pirmąją pergalę išvykoje rezultatu 80:85.

„Žalgirio“ gretose naudingiausi buvo: M.Popovičius 21 (tritaškiai 6/8), M.Brownas ir D.Collinsas (5 atk.kam., 4 rez.perd.) - po 16, J.Mačiulis 12 (tritaškiai 4/7), G.Jurakas 7 (7 atk.kam.), E.Žukauskas 6 (6 atk.kam.), P.Jankūnas 5, M.Bradley 2.

„Prokom Trefl“ rezultatyviausi: D.Slanina 19, M.Gurovičius 17, T.Van Den Špiegelis 15 (7 atk.kam.), F.Dylewiczius 12 (6 atk.kam.), T.Masiulis 0.