2008 03 31, 16:15
Mobilieji telefonai kenkia labiau nei rūkymas

Vs nuotr.Mokslininkas įspėja, jog žmonės kiek įmanoma rečiau naudotųsi mobiliaisiais telefonais, nes tai gali sukelti galvos smegenų vėžį.

Anot vėžio susirgimus tyrinėjančio mokslininko Vini Khuranos, mobilieji telefonai kenkia kur kas labiau nei rūkymas ar asbesto dulkės. Jis ragina valdžią ir mobiliuosius telefonus gaminančias kompanijas imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų sumažinta telefonų skleidžiama radiacija, rašo D. Britanijos laikraštis „Independent“.

Profesorius V. Khurana darydamas išvadas apžvelgė daugiau nei 100 tyrimų apie mobiliųjų telefonų poveikį duomenis.

Mokslininkas įspėja, jog mobilieji telefonai per 10 metų gali du kartus padidinti tikimybę susirgti smegenų vėžiu. Todėl per dešimtmetį gali itin padidėti mirtingumas nuo galvos auglių, ir tuomet jau bus vėlu imtis kažkokių priemonių.

Jau šių metų pradžioje Prancūzijos bei Vokietijos valdžia įspėjo, kad kalbėjimas mobiliaisiais telefonais kenkia sveiktai, ypač jais nereikėtų kalbėti vaikams.

Rūpestį kelia ir tai, jog šiuo metu visame pasaulyje mobiliaisiais telefonais naudojasi 3 mlrd. žmonių, tai tris kartus lenkia rūkančių skaičių.

Kiekvienais metais nuo rūkymo visame pasaulyje miršta 5 milijonai žmonių, o nuo asbesto dulkių sukeliamų ligų D. Britanijoje miršta beveik tiek pat žmonių, kaip ir per avarijas keliuose.

Tuo tarpu Mobiliųjų operatorių asociacija teigia, jog V. Khuranos studija tėra vieno mokslininko požiūris, o ne išsami analizė ir žada siekti, jog savo išvadas pateiktų Pasaulinė sveikatos organizacija bei kiti nepriklausomi ekspertai.

 

www.balsas.ltVersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: