TOP promo
 
2008 03 28, 11:51
Kauniečiai tvarkys apleistas žydų kapines (foto)

Vs nuotr.Aktyvūs kauniečiai šeštadienį organizuoja talką apleistose senosiose Kauno Žaliakalnio žydų kapinėse. Organizatoriai pabrėžia, kad šiose kapinėse palaidota daug garsių žmonių, aktyviai dalyvavusių miesto kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime.

„Kiekvienos kapinės yra šventa vieta, kurią reikėtų gerbti, nepriklausomai nuo to, kokios konfesijos atstovai jose paladoti. Be to, šioje vietoje ilsisi daug Lietuvai nusipelniusių žmonių, tad jos – mūsų istorijos dalis“, - teigia viena talkos iniciatorių, VDU doktorantė Goda Volbikaitė.

Senosiose žydų kapinėse (Radvilėnų plente, netoli šv. Antano bažnyčios) palaidotas Lietuvos estrados pradininkas Danielius Dolskis, dailininkas Jokūbas Mesenbliumas, literatūros kritikas Izraelis Eljaševas bei daugelis kitų garsių žmonių, aktyviai dalyvavusių miesto kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime.

Pasak G. Volbikaitės, dabartinis kapinių vaizdas tiesiog kraupus: jose mėtosi šiukšlės ir tušti alkoholio buteliai, galima rasti vandalų išvartytų ir sudaužytų antkapių. „Nors kapinės įtrauktos į kultūros vertybių sąrašą, tačiau yra beveik neprižiūrimos ir nuolat niokojamos“, - teigia ji.

Kauno žydų religinės bendruomenės reikalų tvarkytojas Mauša Bairakas teigia, kad jo bendruomenė šia iniciatyva labai džiaugiasi bei kiek galėdami ją parėmė. Pasak M. Bairako, dauguma Kaune gyvenančių žydų yra senyvo amžiaus žmonės, todėl jiems sunku pasirūpinti vandalų niokojamomis kapinėmis.

„Labai gaila, kad talka organizuojama šeštadienį, nes mūsų bendruomenės atstovai negalės joje dalyvauti. Pagal judėjų papročius šeštadieniais švenčiamas šabatas, per kurį draudžiama dirbti“, - sakė M. Bairakas.

Pasak G. Volbikaitės, kartais žmonės teigia, kad šių kapinių tvarkymas – ne lietuvių rūpestis ir jomis turėtų pasirūpinti pati žydų bendruomenė. „Tačiau kapines niokoja ir teršia mūsų tautiečiai, todėl padėti jas sutvarkyti yra ir mūsų pareiga“, - sakė ji.

Kovo 29 d. organizuojamos talkos metu ketinama surinkti šiukšles ir skiedikliu nuvalyti dažais suteptus paminklus. Pagalbininkai prašomi rinktis prie pagrindinio įėjimo į kapines nuo Radvilėnų plento pusės. Darbinėmis pirštinėmis, maišais ir kitais reikalingais daiktais pasirūpinta.

Vs nuotr.
Kapinėse ilsisi daug Lietuvai nusipelniusių žmonių – tarp jų ir žinomas prieškario dainininkas D. Dolskis

Vs nuotr.
Didelė kapinių dalis baigia apaugti brūzgynais

Vs nuotr.
Daugelis paminklų yra išvartyti...

Vs nuotr.

Vs nuotr.

Vs nuotr.
...kai kurie aprašinėti, ...

Vs nuotr.
...o prie kitų prišiukšlinta 

Vs nuotr.

Vs nuotr.
Kapinių teritorijoje įsikūrusiems gyventojams antkapių kaimynystė nė motais 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama