VersloSavaite.lt   
2015 02 05, 15:23
VMI susidomėjo „Impuls“ slepiamais mokesčiais

Image
D.Kanapecko nuotr.
Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI), patikrinusi „Impuls“ sporto klubą Vilniuje nustatė, kad oficialiai pagal darbo sutartis treniruoklių salės prižiūrėtojais dirbę asmenys čia pat teikė trenerių paslaugas pagal verslo liudijimus.

 

Darbuotojams skyrė salės prižiūrėtojų pareigas

 

Sudariusi sutartis su treneriais, įmonė bandė slėpti darbo santykius ir išvengti mokesčių. Sukūrusi tokią schemą, kai sporto klube dirbo ne darbuotojai, o neva verslą vykdė keliasdešimt trenerių, įmonė bandė išvengti gyventojų pajamų mokesčio, pridėtinės vertės mokesčio, valstybinio socialinio draudimo įmokų ir kt. Iš viso įmonei papildomai apskaičiuota beveik 56 tūkst. eurų (~195 tūkst. Lt) nesumokėtų mokesčių.

reklama

 

Mokesčių inspekcijos duomenimis, Vilniuje įsikūrusi bendrovė valdo sporto klubų tinklą ne tik sostinėje, bet ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Ši bendrovė sudarė keliasdešimt darbo sutarčių su bendrovės darbuotojais ir skyrė jiems salės prižiūrėtojų pareigas. Darbuotojų pareiginėse instrukcijose numatytas darbas sporto ir pramogų klubuose, kokybiškų ir profesionalių paslaugų treniruoklių salėje teikimas, sporto inventoriaus ir įrangos priežiūra.

 

Ten pat numatytos ir trenerių paslaugos, kurias darbuotojai jau teikė įsigiję verslo liudijimus. Tokia individuali trenerių veikla buvo organizuojama laikantis ilgalaikės bendradarbiavimo sutarties.

 

Pagal šią sutartį bendrovė treniruoklių salės prižiūrėtojams, turintiems verslo liudijimus trenerių veiklai, išnuomojo treniruoklių salę (įskaitant pagalbines patalpas - persirengimo kambarius), kurioje tam tikru iš anksto suderintu laiku neva partneriai teikė individualių treniruočių paslaugas savo klientams.

 

Praėjus metams po pirmųjų bendradarbiavimo sutarčių su treneriais pasirašymo buvo patvirtintos naujos treniruoklių salės prižiūrėtojo ir vyr. treniruoklių salės prižiūrėtojo pareiginės instrukcijos, kuriose neliko pareigos sudaryti individualias treniruočių programas, vesti treniruotes, įvertinti programos rezultatus, tačiau bendrosios nuostatos nepakito, t. y. prižiūrėtojai ne tik prižiūri sporto inventorių ir įrangą, bet ir privalo teikti kokybiškas ir profesionalias paslaugas sveikatingumo klubo treniruoklių salėje.

 

Tarpininkavo parduodant savo darbuotojų paslaugas

 

Vilniaus AVMI patikrinimo metu nustatė, kad sporto klubus valdanti bendrovė tarpininkavo parduodant savo darbuotojų paslaugas. Tarpininkavimo schema buvo tvarkingai sustyguota ir apmokestinta: sveikatingumo ir sporto klubo registratūroje parduodavo treniruoklių salės prižiūrėtojų, įsigijusių verslo liudijimus trenerių veiklai, paslaugas, atskirai apskaitydavo iš kliento gautas lėšas ir vėliau pervesdavo jas treniruotes vedusiam darbuotojui. Už tokias paslaugas „saviveiklininkai“ kiekvieną mėnesį sumokėdavo bendrovei tarpininkavimo mokestį.

 

„Darbo santykių maskavimas prisidengiant civilinėmis darbo sutartimis buvo ypač paplitęs ekonominės krizės metu. Mokesčių inspektoriai pastebi, kad dalis didžiųjų įmonių tokią praktiką taiko ir dabar. Vilniaus AVMI pažymi, kad toks mokesčių slėpimo būdas yra nesunkiai nustatomas ir bus visada griežtai vertinamas,“ - teigė Vilniaus AVMI Kontrolės departamento direktorius Marius Žemgulis.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: