TOP promo
 

reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2016 01 07, 11:13
Statistika ne mėginančių mesti rūkyti naudai

Image
D.Kanapecko nuotr.
Mesti rūkyti – vienas dažniausiai pasitaikančių pažadų, kurio suaugę žmonės ima laikytis nuo Naujųjų metų.

 

Nors kasdien rūkančių vyrų skaičius Lietuvoje nuo 2000 iki 2014 metų sumažėjo per 19 procentų, rūkymo paplitimas reikšmingai padidėjo nuo 19,3 proc. 2009 m. iki  22,7 proc. 2012 m. Tai daugiausia lėmė didėjantis rūkančių moterų skaičius.

reklama

 

Vilniaus Visuomenės Sveikatos Biuro gydytoja Viktorija Andrejevaitė teigia, kad beveik trys ketvirtadaliai rūkančiųjų norėtų neberūkyti. Kasmet mesti rūkyti bando 4 iš 10 žmonių, tačiau tik 5 procentams pavyksta tai padaryti sėkmingai.

 

Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė Roberta Janulytė teigia, kad sugalvojus atsisakyti šio žalingo įpročio, galima rinktis du kelius: pakalbėti su savo šeimos gydytoju ir gauti receptą receptiniams vaistams nuo rūkymo arba atvykti į vaistinę ir pasikonsultuoti, koks nereceptinis preparatas labiausiai tiktų.

 

„Pagrindinis mano, kaip vaistininkės patarimas – nemėginkite to daryti be jokios pagalbos. Žmonės labai klaidingai mano, kad savo jėgomis galima mesti rūkyti ir kreipiasi pagalbos, tik kelis kartus suklupę. Kad organizmas iš pat pradžių nepatirtų šoko, kad nesukeltų psichologinių padarinių, nuo pat pradžių siūlyčiau naudoti priemones, kuriose yra nikotino, bet jis gerokai mažesnis ir ilgainiui jo kiekis mažinamas iki nulinio“ -  sako vaistininkė.

 

Gydytoja V. Andrejevaitė papildo, kad bandymas nutraukti rūkymą neparuošus konkretaus  plano ir  mesti rūkyti tik valios pastangomis –  tai dažniausiai pasitaikanti žmonių klaida, - „Tabako rūkymas yra lėtinė liga, kuriai būdinga psichologiniai ir fiziniai abstinencijos simptomai, kurie skatina vėl užsirūkyti, taigi reguliariai vartoti medikamentus reikėtų nors 3 mėnesius“.

 

Nikotino preparatų įvairovė apima kramtomąją gumą, inhaliatorius ir pleistrus.  Jei pleistrai leidžia nikotinui po truputį patekti visą laiką, tai kramtoma guma efektą suteikia akimirksniu.

 

„Pastebėjau, kad klientams tokios kramtomos gumos ir pritrūksta greičiausiai – pakuotė išnaudojama per trumpą laiką, nors būna skirta keletui dienų, taigi itin svarbu laikytis rekomendacijų ir vis pasitarti su savo vaistininku“, - sako vaistinės atstovė.

 

Daug žmonių bando nerūkyti 3-7 kartus kol galiausiai pavyksta. Svarbiausias patarimas – pasižymėti tikslią metimo datą ir griežtai laikytis taisyklės „nė vieno dūmelio“, o dieną pradėti su mintimi „aš šiandien nerūkau“.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama