2009 11 21, 21:48
„Žalgiris“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos rytą“

Image
D.Kanapecko nuotr.
Kauno „Žalgiris“ namuose priėmęs Vilniaus „Lietuvos rytą“ įrodė pranašumą. Kauniečiai šventė pergalę 67:64 (17:16, 19:13, 19:13, 12:22).

Pirmajame kėlinyje nė viena komanda neatrūko nuo priešininko ryškesne persvara, tačiau pirmomis minutėmis gėriau sekėsi „Lietuvos rytui“. Sužaidus kėlinyje 5 minutes jie pirmavo 7:11.

Tačiau kauniečiai ėmėsi iniciatyvos ir sužaidę atkarpą 6:0 išsiveržė į priekį (13:11).

Kėlinys baigėsi minimalia (17:16) „Žalgirio“ persvara.

Antrajame kėlinyje geriau sekėsi kauniečiams. Vilniaus krepšininkai pirmuosius taškus pelnė tik įpusėjus kėliniui, tuo tarpu „Žalgirio“ krepšininkai smaginosi mėtydami tritaškius. Po M. Brauno, D. Šalengos, A. Milaknio ir M. Pociaus trijų taškų vertės metimų Kauno ekipa nuo priešininkų atirūko didžiausiu 13 taškų skirtumu (36:23).

Kitoje atakoje M. Kalnietis prasižengė prieš B. Popovičių, o šis pataikė visus tris baudų metimus.

Rungtynių įtampa patvirtino B. Popovičiaus perimtas kamuolys iš žalgiriečio Ž. Janavičiaus. Tačiau „Lietuvos ryto“ legionieriaus metimas iš po krepšio buvo netaiklus.

Po antrojo kėlinio rezultatu 36:29 priekyje „Žalgiris“.

Trečiajame ketvirtyje rungtynių tempas beveik nepakito. „Žalgiris“ išlaikė dviženklį pranašumą (44:34, 48:38). „Lietuvos rytas“ buvo trumpam priartėjęs po taiklaus D. Zavacko tritaškio (48:41), tačiau žalgiriečiai ir vėl atitrūko 55:42.

Paskutiniojo kėlinio pabaigoje kauniečiai išbarstė iki tol kauptą persvarą ir, paskutinį kėlinį pralaimėję 12:22, pergalę šventė tik 3 taškų skirtumu 67:64.

„Žalgiris“: M.Pocius 17, M.Brownas 15, D.Šalenga 14, A.Milaknis 7, M.Kalnietis (6 rez. perd.), T.Watsonas (7 atk. kam.) ir T.Klimavičius (6 atk. kam.) - po 4, M.Begičius 2.

„Lietuvos rytas“: D.Zavackas 18, M.Gecevičius (6 rez. perd.) ir A.Jomantas - po 11, B.Popovičius 10 (dvitaškiai 1/6, tritaškiai 0/2), M.Bjelica 5 (dvitaškiai 2/8), S.Babrauskas, J.Sinica ir D.Borovnjakas - po 3.