VersloSavaite.lt   
2018 08 20, 10:57
„Lietuvos draudimas“ suskaičiavo šią vasarą audrų padarytas žalas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Sinoptikams prognozuojant kai kuriuos regionuose savaitgalį vėl būsiant škvalą, skaičiuojama, kad šiemet vasaros karščius keičiančios liūtys su žaibais ir audros, jau padarė žalos gyventojų turtui už beveik 700 tūkst. eurų.

 

Tiek nuostolių klientams atlygins didžiausia Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“. Bendrovės duomenis, per 7 didesnes šią vasarą siautusias audras nukentėjo maždaug 1300 klientų, ketvirtadalis audrų žalų įvyko ne dėl pačios audros, bet dėl žaibavimo sukeltų padarinių.

reklama

 

„Šiuo metu vėl sugrįžo karščiai, tačiau ne visi gyventojai, deja, gali taip lengvai užmiršti ką tik, Žolinių išvakarėse prasiautusias liūtis su žaibavimu. Žolinių išvakarėse daugiausia Kauno regioną nusiaubusi liūtis – viena didesnių šią vasarą – jos metu nukentėjo 280 mūsų klientų turtas – daugiausiai būstai. Vien šios liūties nuostoliams atlyginti rezervavome 180 tūkstančių eurų.

 

Šie skaičiai dar augs, nes ne visi klientai dar spėjo pranešti apie nuostolius. O, panašu, sinoptikai ir toliau prognozuoja nerimastingą antrai vasaros pusei būdingą orą“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų valdymo skyriaus vadovė Viktorija Katilienė. Iš viso draudimo bendrovė šią vasarą jau užfiksavo apie 1300 dėl gamtos išdaigų nukentėjusių klientų pranešimų. 

 

Žaibavimas dažniausiai sugadina elektronikos prietaisus, vidutiniškai tokios žalos nuostolis siekia 390 eurų. Žaibavimo pasekmės gali būti ir labai skaudžios: beveik 3000 eurų vienam klientui atlyginta dėl žaibavimo sukelto elektros viršįtampio sugadinto šildymo katilo, daugiau nei 3600 eurų – dėl sugadintos vartų automatikos ir stebėjimo sistemos.

 

Dažniausiai žaibavimo metu nukenčia elektros prietaisai, kurie būna įjungti į elektros lizdą ar sujungti su kitais prietaisais - šaldytuvai, indaplovės, televizoriai, kompiuteriai, nuosavuose namuose – šildymo katilai, signalizacijos sistemos. Pasitaiko atvejų, kai žaibas trenkia į pastatą – tokio įvykio metu vienam „Lietuvos draudimo“ klientų apdegė spintelė prie židinio, židinio apdaila, ištrupėjo tinkas.

 

Ekspertų patarimai gyventojams – lyjant ir žaibuojant sandariai uždaryti visus balkonus, langus, orlaides, išjungti ir ištraukti iš elektros lizdų visus prietaisus. Nestatyti automobilių po medžiais ar rūsiuose, kur didelė užliejimo tikimybė.

 

O norint rimčiau pasiruošti gamtos išdaigoms vasarą rekomenduojama dar pavasarį patikrinti, ar ant pastatų ir jų stogų nėra įtrūkimų, ar sandarūs lietvamzdžiai ir drenažo sistema, ar name, rūsyje ar bute kur nors nesikaupia vanduo, nedrėksta sienos, nėra atvirų laidų, o aplink namus – pasvirusių, aplūžusių medžių.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: