2009 10 22, 11:04
„Žalgirio“ fiesta Kaune: „Asvel“ neturėjo jokių šansų

Image
Žalgiris
Aktyviai palaikomi triukšmingų sirgalių, kupini ambicijų kauniečiai iškovojo lengvą pergalę rezultatu 71:52. „Žalgiris“ tiesiog nepaliko vilčių „Asvel“ krepšininkams, kurie nusileido beveik visais žaidimo aspektais.

Nuo pat pirmų rungtynių minučių aikštelėje įsivyravo atkakli dvikova. Pirmieji taškus nuo baudų metimo linijos pelnė svečiai, tačiau Marcusas Brownas ir Mantas Kalnietis tiksliais metimais išvedė į priekį savo klubą – 4:2.

Įpusėjus ketvirčiui antrąjį savo tolimą metimą pataikė „Asvel“ klubo įžaidėjas Bobby Dixonas (8:10), tačiau tuo pačiu atsakęs Martynas Pocius sugrąžino „Žalgiriui" minimalią persvarą – 11:10. Po M.Browno ir M.Pociaus tolimų metimų kauniečiai įgijo 5 taškų pranašumą (16:11), kurį išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos – 20:15.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo kauniečiai ir netrukus išsiveržė į priekį 28:19. Aikštelėje vyravo dinamiškas greitas žaidimas. Kauniečiai aktyviai gynėsi, ir skaudžiai kontraatakomis baudė priešininkus.

„Žalgirio“ gretose itin pastebimas buvo Martynas Pocius. Po Tado Klimavičiaus dvitaškio lietuviai padidino persvarą iki 9 taškų. Po kelių akimirkų tas pats T. Klimavičius įspūdingu dėjimu užbaigė antrąjį ketvirtį. „Žalgiris" priekyje rezultatu 40:27.

Po pertraukėlės grįžę „Asvel" krepšininkai akcentavo kietą gynybą ir per pirmą minutę prasižengė 2 kartus. Svečiai niekaip negalėjo rasti kelių prie kauniečių krepšio. Tuo tarpu kauniečiai ėmė „laužyti“ savo priešininkus. M. Kalnietis smeigė tolimą metimą, o D. Šalenga prasiveržęs po krepšiu, ataką užbaigė įspūdingu dėjimu – 45:31.

Užtikrinta kauniečių gynyba ir toliau žlugdė svečių atakas. M. Pocius kaip ir visa komanda aikštelėje nenustojo demonstuoti išskirtinį kovingumą. Po įspūdingo reido naujasis „Žalgirio“ pirkinys pelnė dar du taškus padidindamas persvarą iki 18 taškų (53:35). „Asvel“ iki kėlinio pabaigos sumažino skirtumą iki 14 taškų – 53:39.

Paskutiniajame ketvirtyje lietuviai ir toliau karaliavo po krepšiais. Praėjus kelioms minutėms Povilas Čukinas gavo penktąją pražangą ir paliko aikštelę. Kurį laiką kauniečiai svaidė kamuolius pro šalį, visgi netrukus komanda susiderino taikiklius ir toliau terorizavo priešininkus.

M. Brownas tritaškiu metimu pakėlė visus sirgalius iš savo vietų. Tačiau šis metimas pažadino ir svečius, kurie gražiai, greitomis atakomis pelnė 4 taškus be atsako. T. Watsonas atsakė dėjimu, tačiau prancūzai sekančioje atakoje pataikė tolimą metimą. 65:50. Visas rungtynes tylėjęs M. Kalnietis pelnė 2 tritaškius iš eilės, užbaigdamas rungtynes rezultatu 71:52.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 17 (3/11 tritaškių, 5 kl.), M.Brownas ir M.Pocius po 16, T.Watsonas 8 (14 atk. kam.), T.Klimavičius 7, M.Begičius (6 atk. kam.) ir D.Šalenga po 3, P.Čukinas 1.

„Asvel“: C.Borchardtas 20 (7 atk. kam.), B.Dixonas 10 (9 atk. kam.), E.Campbellas ir K.Kanguras po 7.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.