Sportosavaite.lt
2010 01 13, 23:38
„Top 16“ traukinys nuvažiavo be „Lietuvos ryto“
Image
Lemiamas Eurolygos B grupės varžybas tarp „Lietuvos ryto“ ir Malagos „Unicaja“ po itin dramatiškos kovos rezultatu 71:73 laimėjo Malagos klubas, o vilniečiai nepateko į kitą Eurolygos etapą.

R. Kurtinaičio siurprizas – Vidas Ginevičius ir Milko Bjelica startiniame penkete – nepasiteisino. „Unicaja“ kontroliavo žaidimą beveik visas 10 minučių, o vienu metu netgi pirmavo dešimties taškų skirtumu. Kėlinio pabaigoje vilniečiams sekėsi truputį geriau ir skirtumas sumažėjo iki septynių – 13:20.

Nuo pat antrojo kėlinio pradžios „Lietuvos rytas“ ėmė mažinti svečių pranašumą ir sužaidus tris minutes komandas teskyrė vienas taškas – 20:21. Netrukus rezultatas buvo išlygintas, bet įgyti pranašumo Vilniaus klunui nesisekė.

Vis tik kėlinio pabaigoje vilniečiai žaidė dar sėkmingiau: gerai pataikė iš trijų taškų zonos, išprovokuodavo varžovų pražangas. „Lietuvos rytas“ kelis kartus persvėrė rezultatą, bet svečiai vis sugrąžindavo trapų savo pranašumą.

Likus maždaug dvidešimčiai sekundžių iki kėlinio pabaigos vilniečių kapitonas Steponas Babrauskas iš aikštės krašto smeigė tritaškį, o ispanams taškų pelnyti nepavyko. Po dviejų kėlinių – 35:33.

Trečiojo kėlinio pradžioje Lietuvos ryto persvara trumpam buvo pasiekusi ir keturis taškus. Tačiau ketvirčiui įpusėjus Unicaja spurtavo 5:0 ir išsiveržė į priekį – 40:41.Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės, tačiau ispanų spurtas tęsėsi – 41:49. Vilniečiai klydo ir nesugebėdavo suregzti rezultatyvių atakų, tad netrukus skirtumas pasiekė rekordą šiose rungtynėse – 12 taškų, tačiau Martyno Gecevičiaus tritaškis sušvelnino padėtį – 44:53.

Baigiantis kėliniui dar vieną tritaškį pataikė Vidas Ginevičius – 47:55.

Lemiamą ketvirtį vilniečiai pradėjo penkiais taškais be atsako – 52:55, o netrukus S. Babrauskas smeigė dar vieną tritaškį – 55:57, vėl pakeldamas ant kojų visą Siemens areną.

Sužaidus 3,5 min M. Bjelica pelnė du taškus su pražanga ir persvėrė rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai – 60:58. Tačiau netrukus jis turėjo palikti aikštę dėl penkių pražangų.

Vilniečių puolimas vėl pradėjo strigti, gynyboje jie rinko pražangas, o svečių persvara po truputį augo – sužaidus aštuonias minutes rezultatas – 63:70, o S. Babrauskas gavo penktą pražangą.

Tačiau vilniečiai nepasidavė: M. Gecevičius šaltakraujiškai metė baudų metimus, o likus 15 sek. iki kėlinio pabaigos Aronas Baynesas po Donato Zavacko perdavimo pelnė du taškus ir sumažino skirtumą iki vieno – 69:70. Vidas Ginevičius taikliai sumetė dvi baudas, bet Omaras Cookas atsakė tuo pačiu.

Paskutinės atakos metu vilniečiai turėjo 7 sek., tačiau per visą aikštę kamuolį persivaręs Vidas Ginevičius varžovų baudos aikštelėje jį prarado ir rungtynės baigėsi – 71:73.

Vilniečiai nepateko į Top 16 varžybas,  nes „Entente“ ir „Efes pilsen“ rungtynes laimėjo turkai.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 19 (5 kl.), M.Bjelica 18 (7 atk. kam.), S.Babrauskas 12, V.Ginevičius 8, A.Jomantas (9 atk. kam., 5 kl.) ir A.Baynesas po 6, B.Popovičius 2 (5 rez. perd., 5 kl.).

„Unicaja“: G.Printezis 17 (7 atk. kam.), O.Cookas 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), R.Archibaldas 11, T.Deanas 10.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.