2010 01 08, 19:21
Neįtikėtina: „Žalgiris“ laimėjo!

Image
Pergalė
Priešpaskutinėse Eurolygos A grupės rungtynėse „Žalgiris“ ketvirtadienį namuose įveikė Zagrebo „Ciboną“ rezultatu 68:61 ir išsaugojo viltis patekti į Top 16 varžybas.

Tai buvo pirmosios „Žalgirio“ Eurolygos varžybos vadovaujant naujajam treneriui Ramūnui Butautui. Atrodo, kad psichologinė žalgiriečių būklė atėjus naujajam treneriui pagerėjo, nes aikštelėje šį kartą pagirtinai kovojo ne tik pagrindiniai žaidėjai, bet ir komandos jaunimas.

Tačiau trenerio debiutą apkartino prastai sužaista rungtynių pabaiga, dėl kurios žalgiriečiai nesugebėjo panaikinti visos „Cibonos“ 12 taškų persvaros, įgytos pirmose tarpusavio rungtynėse Zagrebe.

Pagrindinė Kauno klubo solidžios persvaros priežastis - taiklūs tritaškiai ir gera gynyba. Tuo tarpu Zagrebo klubas per pirmąją rungtynių dalį nepataikė nė vieno tolimo metimo. Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo rezultatu 24:10, po antrojo - 39:23.

Trečiojame kėlinyje kauniečiai tarsi stabtelėjo, o ketvirčio pabaigoje po dviejų iš eilės kroatų tritaškių „Žalgirio“ pranašumas nuo 17 taškų sumažėjo iki 11 (51:40). Po trijų kėlinių - 54:40.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ vėl žaidė sėkmingiau, o ir, tarsi atsirevanšuodamas, pelnė du tritaškius iš eilės po kurių skirtumas šoktelėjo jau iki 18 taškų kauniečių naudai - 62:44.

Kėlinio viduryje žalgirietis Travisas Watsonas patyrė kojos traumą ir buvo priverstas palikti aikštę tik padedamas komandos draugų. Likus žaisti tris minutes dėl penkių pražangų aikštę turėjo palikti ir dar vienas „Žalgirio“ aukštaūgis Mirza Begičius.

Tačiau tuo pačiu „atsakė“ ir varžovai - penkias pražangas gavo kroatų klubo vienas iš lyderių Rozičius. Pasinaudoję susilpnėjusia kauniečių gynyba kroatai neleido žalgiriečiams įgyti reikalingos13 taškų persvaros, pačioje pabaigoje pataikę porą tritaškių sumažino skirtumą iki septynių taškų - 68:61(24:10, 15:13, 15:17, 14:21).

Tai buvo pirmoji „Žalgirio“ pergalė po septynių pralaimėjimų iš eilės.

„Žalgiris“: M.Brownas 20 (4/9 tritaškiai), T.Klimavičius 12 (8 atk. kam.), D.Šalenga 11 (7 atk. kam.), T.Watsonas 10 (8 atk. kam.), M.Begičius 6, M.Kalnietis 5, Š.Vasiliauskas ir S.Vene po 2, Ž.Janavičius ir M.Pocius taškų nepelnė.

„Cibona“: M.Tomasas 18, V.Princas ir M.Rožičius po 11, D.Bagaričius bei L.Andričius po 5.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.