2010 01 15, 00:27
M. Browno tritaškis atvėrė „Žalgiriui“ duris į TOP16

Image
M. Brownas
Kauno „Žalgiris“ nutildė krepšinio pesimistus. Įspūdingose rungtynėse ketvirtadienio vakarą žalgiriečiai išvykoje rezultatu 68:76 (23:19, 20:18, 25:14, 8:17) parklupdė Stambulo „Fenerbahce Ulker“ krepšininkus ir pateko į Eurolygos TOP16.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai. Per pirmas minutes Kauno krepšininkai nuo varžovų atitrūko (2:7, 4:12, 10:18).Tačiau atkarpą 7:0 sužaidę „Fenerbahce“ krepšininkai priartėjo 19:21. Kėlinys baigėsi 19:23 „Žalgiriui“ pirmaujant.

Pusė antrojo ketvirčio abi ekipos viena prie kitos taip ir nepriartėjo, tačiau jau įpusėjus kėliniui Stambulo krepšininkai „Žalgirio“ pranašumą panaikino ir išlygino rezultatą (30:30).

Komandos greitų atakų metu pradėjo mėtyti tritaškius. Sėkmingiau tai daryti sekėsi žalgiriečiams – du tritaškius į varžovų krepšį įmetė Martynas Pocius, pataikė Marcusas Brownas (33:39). Kauno klubas susigrąžino 6 taškų persvarą ir ją išlaikė iki kėlinio pabaigos (37:43).

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkai ir toliau didino persvarą, kuri išaugo iki 14, kėlinio pabaigoje ir iki 17 (51:68).

Tačiau paskutiniajame ketvirtyje viskas pasikeitė – varžovai laimėjo atkarpą 11:1, kauniečiai daug klydo, nepataikė. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ buvo pelnęs vos tris taškus, visu baudų metimais (62:71).

Iš 17 taškų lietuvių persvaros teliko vos 5 taškai. Iki rungtynių pabaigos likus 9 sekundėms „Žalgiriui“, kad patektų į kitą etapą, tereikėjo išlaikyti 7 taškų persvarą. Tačiau Stambulo klubo naujokui Ukičiui metant tritaškį kauniečiai prasižengė, o šis sumetė visas tris baudas.

„Žalgiris“ pradėjo ataką iki rungtynių pabaigos likus 3 sekundėms. Perdavimo į aikštės kraštą sulaukė M. Brownas, kuris pataikė neįtikėtiną tritaškį metimą, atvėrusį „Žalgiriui“ duris į kitą Eurolygos etapą – TOP16.

„Fenerbahce Ulker“: Roko-Leni Ukičius 20 taškų (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Gordanas Giričekas 16 (8 atk. kam.), Tarence’as Kinsey’us 11, Semihas Erdenas 8 (10 atk. kam.), Omeras Onanas 5, Emiras Preldžičius 4, Mirsadas Turkčanas ir Oguzas Savasas po 2.

„Žalgiris“: Martynas Pocius 18 (4/6 trit.), Marcusas Brownas 17 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Tadas Klimavičius 13, Mantas Kalnietis 11, Mirza Begičius 6, Dainius Šalenga 5, Aleksandras Čapinas 4, Siimas-Sanderis Vene 2.