2009 11 05, 11:20
„Lietuvos rytas“ turėjo pripažinti „Olympiacos“ jėgą
Image
Sportosavaite.lt nuotr.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ ketvirtadienio vakarą Pirėjuje susitiko su vietos Pirėjo „Olympiacos“. Šeimininkai nepasigailėjo svečių iš Lietuvos ir tiesiog sutrypė juos rezultatu 97:73.

Rungtynes prasidėjo apylygiu žaidimu, tačiau įpusėjus rungtynėms Graikijos vicečempionai išsiveržė į priekį – 8:7. Iš pa Po to aikštės šeimininkai pelnė 7 taškus be atsako ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 22:12. Tokį jį turėjo ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 25:14.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo aktyviai ir po truputi didino persvarą. „Lietuvos rytas“ bandė žaisti greitomis kontratakomis, tačiau Pirėjo klubas aktyviai gynėsi, ir neleisdavo laisvai atakuoti. įpusėjus rungtynėms vilniečiai sumažino skirtumą iki 15 taškų. (36:21).

Tačiau L. Kleiza pataikė tolimą metimą ir vėl padidino pranašumą. Vilniečiai bandė spausti varžovus po visą aikštę tačiau toks sprendimas vaisių nedavė. Po Sofoklio taiklių baudų metimų skirtumas pasiekė 20 taškų (47:27).

„Lietuvos ryto“ krepšininkai niekaip nerado vaistų prieš greitą priešininkų puolimą, o L. Kleiza ir toliau terorizavo vilniečių krepšį. Po lietuvio reido skirtumas išaugo iki 23 (52:29). Antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 52:31.

Po pertraukos pirmieji po greitos atakos taškus pelnė vilniečiai kuomet pasižymėjo M. Bjelica. tačiau sekančioje atakoje jo metimas buvo blokuotas. Šeimininkai žaidė atsipalaidavę o tuo tarpu „Lietuvos rytas“ tuo naudojosi. Po dar vienos greitos kontratakos D. Zavackas pataikė tolimą metimą ir sumažino skirtumą iki 17 taškų (56:39). po M. Bjelicos dvitaškio ir dar vieno D. Zavacko tritaškio „Olympiacos“ pranašumas ištirpo iki 12 taškų (56:44).

Graikai buvo prieversti prašyti min. pertraukėlės. Sugrįžę į aikštę šeimininkai iš karto ėmėsi iniciatyvos ir pelnė 8 taškus be atsako. Vilniečiai niekaip nesuspėdavo prieš įsibėgėjusius „Olympiacos“ krepšininkus kurie vėl padidino persvarą iki 23 taškų. „Lietuvos ryto“ krepšininkai ėmė klysti lygioje vietoje ir netrukus šeimininkų pranašumas tapo 27 taškai (75:48). Kėliniui besibaigiant lietuviai pelnė dar 2 taškus ir prieš prasidedant paskutiniajam ketvirčiui rezultatas 75:50.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais. bei klaidomis. Tačiau graikų komanda toliau rinko taškus ir nė nežadėjo nusileisti. Netrukus rezultatas tapo tiesiog nepadorus - 86:56. Netekę vilties „Lietuvos ryto“ dar kabinosi į žaidimą, tačiau priešininkai buvo visais aspektais pranašesni. Pirėjo "Olympiacos" užtikrintai nugalėjo „Lietuvos rytą“ rezultatu 97:73.

„Olympiacos“: L.Kleiza 20, Joshas Childressas 18, Milošas Teodosičius 12, Vonas Waferis bei Panagiotis Vasilopoulos po 9 taškus.

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica 16, Artūras Jomantas 15, Steponas Babrauskas 12, Bojanas Popovičius 9 (7 kld.), Martynas Gecevičius 7, Dejanas Borovnjakas 6, Donatas Zavackas ir Aronas Baynesas (10 min. 5 praž.) po 4 taškus.