2009 10 30, 00:12
„Lietuvos rytas“ nepagailėjo Eurolygos naujokų

Image
„Lietuvos rytas“
Sostinės ekipa iškovojo savo antrąją pergalę Eurolygoje, nugalėdami Orleano „Entente“ komandą. Prancūzijos klubas prabudo tik rungtynių pabaigoje, tačiau jiems nepavyko įveikti lietuvos čempionų. Vilniaus „Lietuvos rytas“ pasiekė pergalę rezultatu 62:69.

Pirmieji taškus pelnė „Lietuvos ryto“ krepšininkai, pataikydami tolimą metimą. Vėliau rungtynės vyko taškas į tašką, o prancūzams kartą pavyko persverti rezutatą 9:8. Tačiau, jau kitoje atakoje vilniečiai persvėrė rezultatą savo naudai.

Po kelių nerezultatyvių atakų tylą nutraukė Martynas Gecevičius pataikydamas tritaškį metimą (14:11). Lėtame pirmajame kėlinyje lietuviai po truputi didino persvarą kuri, pasibaigus kėliniui, buvo 9 taškai. Rezultatas 11:20.

Antrąjį kėlinį prancūzai pradėjo prasižengdami prieš A. Baynesą. Australas pataikė baudų metimus ir persvara tapo dviženklė 11:22.

Aikštės šeimininkams sunkiai sekėsi suregzti padoresnę ataką ir po eilinės klaidos komandos treneris buvo priverstas prašyti min. pertraukėlės. Pirmuosius taškus  „Entente“ pelnė praėjus 4 minutėms nuo rungtynių pradžios. Tačiau jau kitoje atakoje A. Baynesas atsakė galingu dėjimu ir vilniečių persvara išaugo iki 17 taškų.

Tačiau tai pažadino aikštės šeimininkus, kurie pelnė 8 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 11 (19:30). Tai nenudžiugino R. Kurtinaičio, kuris tuoj pat paprašė min. pertraukėlės. Po jos prancūzai pelnė dar vieną dvitaškį, visgi, kitoje atakoje M. Gecevičius realizavo 2 baudos metimus. Likus 2 minutėms iki kėlinio pabaigos Vilniaus „Lietuvos rytas“ sugrįžo į savo vėžes – padidino persvarą iki 15 taškų. Prancūzai dar šiek tiek priartėjo ir kėlinys baigėsi 29:41.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę šeiminkai išprovokavo pražangą ir sumažino skirtumą iki 10 taškų (31:41). Po skausmingo nusileidimo aikštę paliko A. Baynesas. „Lietuvos ryto“ krepšininkai pataikė tolimą metimą, tačiau prancūzai atsakė tuo pačiu neleisdami atsiplėšti svečiams. Tačiau vilniečiai nusprendė neleisti „Entente“ krepšininkams įsibėgėti ir po kelių sėkmingų atakų skirtumas vėl išaugo iki 14 taškų (37:51).

Šeimininkai niekaip nerado priešnuodžių prieš Bojano Popovičiaus žaidimą, kuris dar kartą smeigė tritaškį metimą. Serbas, po skaudaus susidūrimo su priešininku, susiėmęs už šono paliko aikštelę. Netekęs dviejų svarbių krepšininkų „Lietuvos rytas" nemažino apsukų ir iki kėlinio pabaigos išlaikė solidžią persvarą. Prieš prasidedant paskutiniajam ketvirčiui rezultatas 46:61.

Kėlinį pradėjo taiklus šeimininkų dvitaškis. Visi sostinės ekipos sirgaliai lengviau atsipūtė kai aikštėje pasirodė B. Popovičius. Visgi, po akimirkos įžaidėjas padarė klaidą, o po to sekusioje atakoje šeimininkai pelnė dvitaškį vėl priartėdami 10 taškų skirtumu. Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos švieslentė teberodė tokį patį vilniečių pranašumą (53:63).

Visgi, besibaigiant laikui „Entente“ ėmė mažinti atsilikimą, kuris ištirpo iki 7 taškų (58:65). Likus pusei minutės iki mačo pabaigos, prancūzai persvarą sumažino iki 4 taškų. Tačiau „Lietuvos rytas" neišleido pergalės iš rankų ir iškovojo pergalę rezultatu 69:62.

„Lietuvos ryto“ ekipoje ir vėl pavyzdingai žaidė Martynas Gecevičius pelnęs 16 taškų. Milko Bjelica ir Bojanas Popovičius (9 rez. perd.) surinko po 11 tšk., Dejanas Borovnjakas (8 atk. kam.) ir Artūras Jomantas po 9, Aronas Baynesas per 10 žasitų minučių pelnė 6, Donatas Zavackas 4, Steponas Babrauskas 3.

„Entente“: Justinas Doellmanas bei Cedrickas Banksas po 15, Austinas Nicholsas 11.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.