2009 10 30, 00:18
Kauno „Žalgiris“ Italijoje patyrė sutriuškinimą

Image
Dainiaus Kanapecko nuotr.
Kauno „Žalgiris“ išvykoje beviltiškai pralaimėjo Sienos „Montepaschi“ ekipai, rezultatu 84:64. Pirmajame kėlinyje dar priešinęsi žalgiriečiai, prasidėjus antrajam ketvirčiui neišlaikė tempo ir, vėliau nesugebėję pakeisti rungtynių eigos, patyrė skaudžią nesėkmę. Tai buvo pirmasis kauniečių pralaimėjimas Eurolygoje.

Kovingai pradėję rungtynes „Žalgiris“  stengėsi nenusileisti šeimininkams ir pusę kėlinio kova vyko taškas į tašką. Visgi, besibaigiant ketvirčiui žalgiriečiai atidavė iniciatyvą į italų rankas kurie išsiveržė į priekį 7 taškų skirtumu (23:16).

Tačiau netrukus žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą ir spurtavo 0:8 bei sumažino deficitą iki 2 taškų. pirmasis kėliny baigėsi rezulatu 23:21.

Antrajame kėlinyje pirmieji taškus pelnė šeimininkai, padidindami persvarą iki 4 taškų. „Žalgiris“ atsakė taikliu dvitaškiu, tačiau „Montepaschi“ pasinaudodami kauniečių klaidomis susigrąžino pranašumą (29:24). Lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti priešininkų atakas, o patys nespėdavo sukurti nieko įtikinamo.

Visgi po trumpos pertraukos lietuviams pagaliau pavyko pelnyti taškus ir sumažinti skirtumą iki 5 (35:30). Kibi šeimininkų gynyba trukdė suregzti pavojingas atakas, o tuo tarpu „Montepaschi“ po truputi tolo (39:30). Besibaigiant kėliniui šeimininkai pridėjo dar 3 tritaškius ir kėlinį baigė turėdami solidžia persvarą 48:30.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę žalgiriečiai kėlinį pradėjo klaida, tačiau pasigynė nuo greitos priešininkų atakos ir privertė juos prasižengti. Prie baudų metimo linijos stojęs M. Begicius realizavo tik vieną baudos metimą. „Žalgiris“ ėmė žaisti aštriau, tačiau Italijos grandas neleido priartėti. paskutines minutes lietuvius į priekį traukė M. Brownas bei D. Šalenga.

Šie krepšininkai pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 14 taškų (54:40). Tačiau šių krepšinikų pastangų neužteko ir netrukus italai padidino persvarą iki 19 taškų. kauniečių gynyboje žiojėjo skylės, o „Montepaschi“ tuo puikiai naudojosi ir skirtumas pasiekė 21 tašką (63:42). Atsilikinėdami tokiu skirtumu žalgiriečiai žengs į 4 kėlinį. Rezultatas 65:44.

Prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui, šeimininkai pelnė 5 taškus be atsako ir toliau triuškino kauniečius. Kurį laiką nė viena komanda nesugebėjo pelnyti taškų, tačiau „Žalgiris“ nutraukė tylą, pataikydamas 2 tritaškius iš eilės. Visgi tai buvo menka paguoda, o sekančioje atakoje „Montepaschi“ pataikė dvitaškį.

T. Watsonas bei A. Juškevičius pataikė nereikšmingus dvitaškius sumažindami skirtumą iki 23 taškų. Netrukus dar 4 taškus pridėjo D. Šalenga bei T. Klimavičius. Besibaigiant kėliniui M. brownas pelnė dar 5 taškus ir rungtynės baigėsi įtikinančia „Montepaschi“ pergale, rezultatu 84:64.

„Žalgiris“: M.Brownas 17, D.Šalenga 13, T.Watsonas 10 (6 atk. kam.), M.Begičius 7, M.Pocius 5, M.Kalnietis 4, A.Milaknis ir T.Klimavičius - po 3, A.Juškevičius 2.

„Montepaschi“: B.Eze 16, H.Domercantas 15, R.Sato 13, D.Hawkinsas 9, T.McIntyre'as, N.Zisis ir T.Ressas - po 8.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.