2009 11 06, 14:28
„Barcelona“ išnešė sveiką kailį iš Kauno sporto halės

Image
M. Begičius / D.Kanapecko nuotr.
Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio namuose susitiko su „Regal FC Barcelona“ komanda. Po atkaklios kovos, aistringai sirgalių palaikomi kauniečiai nusileido tituluotiesiems varžovams 7 taškų skirtumu (70:77).

Pirmąjį kamuolį atsikovojo „Žalgiris“ ir Marcusas Brownas pelnė pirmuosius du taškus.Priešininkai taip pat atsakė dvitaškiu, tačiau kito atakoje M. Brownas pataikė du taiklius baudų metimus. Po gražios kombinacijos Mirzos Begičiaus dėjimą nutraukė Erazemo Lorbeko pražanga.

Kova vyko taškas į tašką ir, praėjus 3 minutėms, rezultatas 6:6. Po kelių akimirkų po įspūdingo M. Browno metimo kauniečiai padidino persvarą iki 3 taškų. Tačiau jau kitoje atakoje „Barcelona" atsakė taikliu tolimu metimu. Žalgiriečiai nepasimetė ir galingu dėjimu M. Begičius išvedė savo komandą į priekį - 12:10.

Po kelių akimirkų aukštaūgis pasinaudojo M. Browno perdavimu ir dar kartą krovė iš viršaus. „Žalgiris“ apsigynė ir po kelių akimirkų padidino persvarą iki 4 taškų - 18:14. Tačiau ja džiaugtis teko neilgai ir svečiai išlygino rezultatą 18:18. Įspūdingu tritaškiu į priekį savo komandą išvedė M. Pocius. Tuo pačiu atsakė Jaka Lakovičius. Likus 10 sekundžių iki  kėlinio pabaigos svečiai pirmą kartą išsivežė į priekį ir pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 21:23

Antrasis ketvirtis prasidėjo abejotina M. Browno pražanga, tačiau prie baudos metimo linijos stojęs J. Lakovičius abu metimus prametė. Po to sekusioje atakoje buvo prasižengta prieš M. Begičių, kuris realizavo abu baudos metimus. Iniciatyvos ėmėsi tas pats J. lakovičius ir išvedė savo komanda į priekį 5 taškų skirtumu.

Tačiau kauniečiai neatsiliko nuo priešininkų ir po M. Kalniečio taiklaus metimo skirtumas ištirpo iki dviejų 28:30. Tokie skaičiai švieslentėje degė porą minučių, tačiau T. Lawrencas galiausiai pelnė dvitaškį ir padidino persvarą iki 4 taškų. 28:32. Tai privertė G. Krapiką prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais.„Žalgiris“ pagirtinai kovojo po krepšiais, tačiau individualiai stipresni priešininkai kėlė nemažai problemų kauniečių gynybai. Po P. Mickaelo taiklaus metimo su pražanga skirtumas šoktelėjo iki 7 - 30:37. Kauniečiai sėkmingai gynėsi ir baudų metimais po truputį mažino skirtumą 34:37. Rungtynių pabaigą „Žalgiris“ sužaidė be kalidų ir T. Klimavičius paskutinę sekundę smeigė tritaškį - 38:41.

Po pertraukos sugrįžę žalgiriečiai kėlinį pradėjo nesėkmingai ir po M. Kalniečio pražangos puolime, „Barcelona“ pelnė 7 taškus be atsako ir persvara pirmą kartą išaugo iki dviženklės - 38:48. Tai matydamas G. Krapikas nelaukęs paprašė min. pertraukėlės. Po jos priešininkų gynyba tapo agresyvesnė, tačiau tai nesustabdė T. Watsono, kuris ikalė kamuolį iš viršaus. Žalgiriečiai pridėjo dar 4 taškus ir sumažino skirtumą iki 4 taškų - 44:48.

Po dar vieno abejotino arbitrų sprendimo kamuolys atiteko svečiams. Nors pirmoje atakoje jie tuo nepasinaudojo, tačiau kitoje jau neprašovė. Po T. Klimavičiaus dėjimo rezultatas 46:50. Kitoje atakoje M. Kalnietis pataikė tolimą metimą, tačiau priešininkai atsakė tuo pačiu 49:55. Puikiai sužaidęs M. Begičius sumažino deficitą iki 4 tačiau jau kitoje atakoje dėjimu atsakė svečiai. Besibaigiant kėliniui priešininkai dar kartą padidino persvarą iki 10 taškų - 53:63.

Paskutinį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai ir pelnė 4 taškus be atsako. M. Begičius sušvelnino skirtumą pelnydamas 6 taškus iš eilės (59:67). Kauniečiai pavyzdingai gynėsi ir vertė priešininkus vis dažniau klysti. tačiau „Barcą“ į priekį vėl ėmė tempti J. Lakovičius pelnydamas tritaškį - 59:70. Tačiau kauniečių snaiperis M. Brownas taip pataikė tolimą metimą, o kitoje atakoje „Žalgiris“ sėkmingai apsigynė ir M. Brownas smeigė dar vieną tolimą metimą - 65:70. Penktąją pražangą gavo M. Pocius.

Visgi, M. Browno tolimas metimas tikslo nepasiekė, o M. Begičius gavo asmeninę pražangą. Po akimirkos aukštaūgis blokavo priešininkų metimą ir priešininkai turėjo pražanga stabdyti kauniečių ataką. M. Kalnietis pataikė dar vieną tritaškį ir sumažino skirtumą iki 2 taškų. Sekančioje atakoje E. Lorbekas prametė vieną baudų metimą ir kauniečiai išprovokavo dar vieną priešininkų pražangą.

Visgi, iš to naudos išpešti nepavyko, o svečiai padidino skirtumą iki 5 taškų. Likus minutei iki rungtynių pabaigos M. Brownas suklydo, tačiau „Žalgiris“ apsigynė nuo priešininkų atakos.Visgi, šeimininkams nepavyko priartėti ir sportosavaites.lt nuomone katalonai iškovojo visiškai nepelnytą pergalę rezultatu 70:77 .

„Žalgiris”: M.Begičius 20, M.Brownas 17, M.Kalnietis 13 ir T.Watsonas 12, T.Klimavičius 5, M.Pocius 3.

„Regal Barcelona”: P.Mickaelas 22, T.Morrisas 13, J.Lakovičius ir E.Lorbekas – po 11.

Kauno „Žalgirio“ vyr. treneris Gintaras Krapikas:  „Žiūrovai sukūrė tikrą pragarą varžovams, kurie be pagrindinių žaidėjų sugebėjo išlikti tvirti ir laimėti sudėtingas rungtynes. Mūsų sirgaliai dar kartą įrodė, kad jiems lygių nėra.

Pralaimėjimą nulėmė nedidelės klaidos, leidome varžovams pabėgti į priekį, o vėliau prisivyti buvo sunku.

Mirza Begičius gali žaisti gerai, aš juo tikiu ir manau, kad jis ateityje atsiskleis dar labiau. Povilui Čukinui trūksta pasitikėjimo savimi, jis pergyvena, kad jam nesiseka. Manau, kad jam reikia sužaisti keletą geresnių rungtynių, tuomet atsirastų ir didesnis pasitikėjimas.

Rungtynėse su „Cibona“ mūsų laukia tikros muštynės. Šis susitikimas mums bus labai svarbios ir mėginsime pasiruošti jam kaip įmanoma geriau“.

„Barcelona“ vyr. treneris Xavieras Pascualis:  „Esame laimingi, kad pasiekėme pergalę ypatingoje atmosferoje. Halėje žaisti buvo labai sunku. „Žalgirio“ fanai įrodė, kad jie yra vieni geriausių sirgalių Europoje.

Pirmoje rungtynių pusėje buvo gražus žaidimas, nors neturėjome pagrindinių žaidėjų – Gianluca Basiles ir Juano Carloso Navarro, tačiau kiti krepšininkai šią spragą sugebėjo užpildyti. Trečiajame kėlinyje įgijome solidžią persvarą, kurią vėliau išvaistėme.

Paskutiniame ketvirtyje padarėme tą patį ir tuomet, nesustabdėme Marcuso Browno, kuris įmetė svarbius metimus ir grąžino intrigą rungtynėse. Sužaidėme rungtynių pabaigą sėkmingiau ir nugalėjome.

Manau, kad Begičius visai neblogai išnaudojo mūsų gynybos spragas, nes prieš rungtynes koncentravomės ties „Žalgirio“ gynėjais“.