2008 02 25, 00:00
Knygų mugė 2008: nuo komiksų iki leidinių Brailio raštu (foto)

Autorės nuotr.Lietuvoje 2008-ieji paskelbti Skaitymo metais, tad Vilniaus knygų mugė, Vasario 21 – 24 dienomis, visus kvietė atsigręžti į knygą. Mugėje naujovių netrūko, buvo galima pamatyti žymius rašytojus, dalyvauti diskusijų klube, įsigyti pirmą kartą Lietuvoje išleistus „Manga“ komiksus, pasidaryti ekslibrį ir spausdinti Brailio raštu.

Svečiai iš Lietuvos ir užsienio

Šiais metais mugė sulaukė 200 dalyvių iš 6 šalių. Lankytojų laukė 200 kultūrinių renginių, buvo eksponuojama 13 meno parodų. Parodoje svečiavosi 14 užsienio ir 80 lietuvių rašytojų. Ypatingas mugės svečias pasaulinio lygio žvaigždė amerikiečių prozininkas Johnas Irvingas.

Knygų mugėję lankėsi užsienio leidėjai iš Izraelio, JAV ir Slovėnijos. Vizito organizatoriai „Lietuviškos knygos“ siekė supažindinti užsienio leidėjus su lietuvių rašytojų kūryba, pristatyti naujausias knygas bei paskatinti naujų vertimų atsiradimą hebrajų, slovėnų ir anglų kalbomis.

Dėmesys jaunajam skaitytojui

Didelio jaunųjų lankytojų dėmesio sulaukė knygų mugėje veikusi kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Jos kuratorė Sigutė Chlebinskaitė, kasmet plečia savo mokymų programą, šiemet lankytojams buvo pasiūlyta išbandyti spausdinimą Brailio raštu, ekslibri ir fotografavimą pačiu seniausiu žinomu fotografijos būdu.

Jau antrus metus mugėje jauniesiems skaitytojams buvo skirta atskira salė. Mažieji čia galėjo nevaržomai žaisti ir siausti. Salėje įrengtoje „vaikų scenoje“ vyko renginiai skirti vaikams, jų buvo net 23.

Ar „manga“ užkariaus ir Lietuvą?

Viena didžiausių knygų mugės naujienų buvo „Manga“ komiksų išleidimas Lietuvių kalba. Ši komiksų rūšis užkariavo visą pasaulį. „Man“ japoniškai reiškia „išsiblaškęs, nerūpestingas, nerimtas; „ga“ – „paveikslėlis“. Šiuo metu Japonijoje „Manga“ labai populiari ir leidžiama milijoniniais tiražais. Pvz.: „One Piece“ mangos 37 tomas buvo išleistas 2 230 000 kopijų tiražu.

Šiuo metu „Manga“ laikoma Rytų meno atšaka. Kaip ir vakarietiškuose komiksuose, mangose gali būti vaizduojamos įvairios istorijos, nuo karikatūrinių iki labai rimtų. Istoriškai mangos ištakas galima atrasti dar VI-VII a. budistų vienuolių kurtas istorijas paveikslėliais popieriaus ritiniuose.

Populiarėja lietuvių autorių darbai

Kelinti metai iš eilės leidėjai skaičiuoja, jog lankytojai labiausiai perka savų, lietuvių rašytojų knygas. Todėl šių metų mugės tema paskelbta Lietuvių literatūra.

2000 metais buvo suorganizuota pirmoji Vilniaus knygų mugė. Šiemet ji rengiama 9-ąjį kartą. Mugė neretai pavadinama ryškiausiu Lietuvos kultūros įvykių, tai didžiausia knygų paroda Baltijos šalyse.

Autorės nuotr.
Prognozuota, kad mugėje apsilankys apie
50 000 lankytojų

Autorės nuotr.
Leidyklos „Nieko rimto“ stende karaliavo Sigutės Ach kūryba

Autorės nuotr.
Lietuvą jau pasiekė visame pasaulyje populiarūs „Manga“ komiksai

Autorės nuotr.
Spaustuvė „Logotipas“ rodė lankytojams, kaip veikia spaustuvės mašina

 Autorės nuotr.
„Tik geriausios knygos virsta filmais“ – skelbė leidyklos „Obuolys“ stendas

 Autorės nuotr.
Pasidaryti ekslibrį buvo įdomu net tik jaunimui

 Autorės nuotr.
Mugės lankytojai išbandė spausdinimą Brailio raštu.

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama