Jurgita Valentaitė   
2008 11 17, 00:00
KULTŪRA. Šią savaitę: teatras, džiazo eksperimentai ir Kinijos cirkas
Savaitraštis Nr. 46 (88), 2008 11 17

Vs nuotr.Šią savaitę, be puikių teatro spektaklių, nuotaiką jums gali praskaidrinti unikalusis Kinijos cirkas ir dar vienas, naujas, bet, tikėkimės, geras džiazo festivalis.

Lapkričio 17d. (pirmadienį), 18 val. Klaipėdos kultūros centre, Žvejų rūmuose galėsite pamatyti spektaklį „Milijono šypsenų miestas“.

Tai spektaklis, kuriame viešpatauja autentiški internetiniai komentarai apie 2007 metų Jūros šventę. Interneto gyventojai, kuriuos spektaklyje vaidina profesionalūs aktoriai, priverčia mus juoktis iki ašarų, o dažnai ir pro ašaras.

Jie džiaugiasi, piktinasi, ginčijasi tarpusavyje ir atvirai reiškia savo įspūdžius apie Jūros šventę. Ar interneto komentarai atspindi tikrą visuomenės požiūrį į šventes? Ar tai tik bailių anonimų nuomonė?.. Šie ir daug kitų klausimų, ko gero, kils  šio drąsaus spektaklio žiūrovams.

Lapkričio 18d. (antradienį), 19 val. Panevėžio arenoje jus stebins „Kinijos cirkas“. Sužavėję viso pasaulio žiūrovus fantastišku pasirodymu Pekino Olimpiados atidarymo šventėje, Kinijos cirko artistai vėl skuba susitikti su jų išsiilgusiais Lietuvos žiūrovais.

Žiūrovų laukia nepakartojamas reginys, fantastiški triukai ir neribotų žmogaus galimybių įrodymas…

Lapkričio 19d. (trečiadienį) 19 val. Kauno valstybiniame dramos teatre galėsite pamatyti spektaklį „Ilgėjimosi sonata“.

Aktoriai Aleksas Kazanavičius ir Diana Anevičiūtė kviečia žiūrovus pasiklausyti skausmingai šviesių, kupinų meilės ir vilties Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir jo žmonos Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės dialogų.

Šio dueto sukurtas spektaklis „Ilgėjimos sonata“ gimė iš poreikio prabilti į žiūrovą lyrine, amžinas vertybes teigiančia kalba.

Tyliai skambant Čiurlionio muzikos motyvams aktoriai jautriai veda žiūrovą šių dviejų talentingų žmonių meilės išgyvenimų labirintais.

Aktorių įtaigios vaidybos dėka Sofijos ir Mikalojaus Konstantino personažai atsiskleidžia taip lyg gyventų tarp mūsų šiandien, tuo dar labiau suartindami mus su šiomis Lietuvos menui ir istorijai nusipelniusiomis asmenybėmis.

Lapkričio 20d. (ketvirtadienį) 18 val. Klaipėdos Žejų rūmuose nuotaiką galėsite praskaidrinti žiūrėdami komedijos premjerą „Prie bajerio“. „Prie barjero“ – literatūros klasiko, dramaturgo, trumpo apsakymo meistro Antono Pavlovičiaus Čechovo vienaveiksmių humoreskų „Meška“, „Vestuvės“, „Piktadarys“ ir „Jubiliejus“ inscenizacijos.

Tai ankstyvajame autoriaus kūrybiniame laikotarpyje parašytos trumpos istorijos, kuriose per humoru persunktas, gyvenimišką rutiną atspindinčias situacijas narpliojami įvairių socialinių sluoksnių žmonių tarpusavio santykiai, keliami meilės, gyvenimo prasmės, asmenybės pašaukimo, teisingumo ir moralės klausimai.

Čia viskas prasideda galantiškai, o baigiasi...

Lapkričio 21d. (penktadienį) – festivalis ,,VDU jazz jungtys“. Lapkričio 20–22 d. Vytauto Didžiojo universitetas akademinei ir miesto bendruomenei pristatys naują eksperimentinį džiazo festivalį „VDU jazz jungtys“.

VDU Didžioji salė (S. Daukanto g. 28), 18 val.: „Artūras Anusauskas quartet“ (Vilnius), Giunter Percussion (Vilnius).

Jazz palėpė (Kęstučio g. 8): Jam session 21 val. – „Funk U“ (Klaipeda), „JazzVision“ (Klaipėda–Vilnius).

Lapkričio 22d. (šeštadienį) 18 val. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje – Williamo Shakespeare`o komedijos „Venecijos pirklys“ interpretaciją, kurią įgyvendino žinomas Rusijos režisierius Roman Markholia.

Pastaraisiai metais teatre buvo pastatytos Shakespeare`o pjesės „Makbetas“, „Užsispyrėlės sutramdymas“, tačiau „Venecijos pirklys“ šioje scenoje bus rodomas pirmą kartą. „Venecijos pirklys“ – vienas žinomiausių Shakespeare`o kūrinių, parašytas apie 1596 metus.

Veiksmas vyksta Venecijoje ir Belmonte. Jaunasis Basanijus, prispaustas skolų, nusprendžia vesti turtingą gražuolę Porciją ir prašo savo draugo Venecijos pirklio Antonijaus pagalbos. Antonijus neatsisako padėti draugui ir skolinasi pinigus iš žydo palūkininko Šailoko.

Lapkričio 23d. (sekmadienį) 16 val. Lietuvos rusų dramos teatre išvysite premjerą „Kabaretas Buchenvaldas“.

Režisierius Dmitrij Turčaninov apie savo sumanymą kalba taip: „Spektaklis „Kabaretas „Buchenvaldas“ gimė iš noro gyventi nepaisant, priešinantis...

Nepaisant depresijos, ligų, kūno negalios, tingaus charakterio, aplinkybių, kai jau ir rankos nusvyra, o vis dėl to GYVENTI – pilnavertiškai, su įkvėpimu, iš visos širdies, savo malonumui.

Ir tam pasirinktas būdas – muzika ir bendravimas su aplinkiniais, su žiūrovais, su savo asmenine ir mūsų bendra praeitimi.

Į viršų

Verslosavaite.lt

 

  
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar šią vasarą atostogavote?
 
Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama